چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

مقابله اتحادیه اروپا با انحصارگری گوگل، اپل و متا

انحصارگری گوگل، اپل و متا - عصرهشتم

اتحادیه اروپا قوانین ضد انحصاری جدیدی را برای گوگل، اپل و متا وضع کرده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این شرکت ها در صورت عدم پیروی از این قوانین با انحلال مواجه خواهند شد.

بنا به گزارش Android Police، با وضع قوانین جدید اتحادیه اروپا و بر اساس متن توافق شده فعلی، شرکت ها مجبور خواهند شد برای ایجاد بازاری منصفانه‌تر امتیازات زیادی را نسبت به رقبای کوچک‌تر بدهند، از جمله فشار برای همکاری محدود بین پیام رسان‌هایی مانند واتس آپ و iMessage.

به طور حتم در صورت تصویب این قانون که احتمالا یکی از گسترده‌ترین قوانین در بخش فناوری پس از GDPR است شاهد تاثیرات گسترده‌ای بر رویه‌های تجاری گوگل، اپل، آمازون و متا خواهیم بود.

تحقیقات ضد انحصاری تبلیغات آنلاین در گوگل و متا در اتحادیه اروپا

این شرکت‌ها شامل شرکت‌هایی هستند که یک یا چند سرویس پلتفرم اصلی مانند بازار‌ها و فروشگاه‌های برنامه، موتور‌های جستجو، شبکه‌های اجتماعی، خدمات ابری، خدمات تبلیغاتی، دستیار‌های صوتی یا مرورگر‌های وب در حداقل سه کشور عضو دارند که در این میان تنها چند نهاد بزرگ و عمدتا آمریکایی مانند گوگل، آمازون، مایکروسافت و متا را شامل می‌شود.

یکی از سخنگویان اپل در همین رابطه به BBC گفت: نگران هستیم که برخی مفاد DMA آسیب پذیری‌های امنیتی و حریم خصوصی غیرضروری برای کاربران ما ایجاد کند.

البته گوگل نیز در این باره گفت: «در حالی که از بسیاری از جاه طلبی‌های DMA در مورد انتخاب مصرف کننده (برنامه) و قابلیت همکاری پشتیبانی می‌کنیم، اما نگران این هستیم که برخی قوانین بتواند نوآوری و انتخاب را برای اروپایی‌ها کاهش دهد.

منبع: yjc

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *