سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
فناوری محتوای دیجیتال خبر

معرفی هفتگی ابزارهای حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی توسط وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات-عصر هشتم

وزیر ارتباطات اعلام کرد: قصد دارم برای حمایت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، هر هفته یکی از ابزارهای حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را  معرفی کند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود نوشت: از زمان فراگیر شدن اینترنت و پس از آن استفاده از شبکه‌های اجتماعی، نگرانی از آسیبهای حضور غیر قابل اجتناب کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، به دغدغه‌ای جهانی تبدیل شده است.

وی ادامه داده است: حتما شنیده‌اید که کنگره آمریکا، چندی پیش، مدیر اینستاگرام را برای پاسخگویی به نگرانی‌ها درباره آسیب‌های روحی و روانی این شبکه اجتماعی بر کودکان و نوجوانان احضار کرد و این شبکه مکلف شد تا تمهیداتی برای حفاظت از کودکان و نوجوانان پیش‌بینی کند.
وی افزود: البته قریب به دو دهه است که اتحادیه بین‌المللی مخابرات در قالب طرح COP(Child Online Protection) به دنبال حفاظت از بچه‌ها در فضای مجازی است و حاصل آن تصویب قوانین مرتبط در کشورهای مختلف و پیش‌بینی ساز و کارهایی مثل «کنترل والدین بر رفتار فرزندان» در سکوها و شبکه‌های اجتماعی است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
چرا هر کسب و کاری باید شبکه اجتماعی داشته باشد؟

زارع پور در پایان خاطر نشان کرده است: بنا دارم با هدف حمایت از کودکان و نوجوانان عزیز کشورم در فضای مجازی، هر هفته یکی از ابزارهای حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را برای پدران و مادران گرانقدر معرفی کنم.

وی درباره هدف از این اقدام گفت:  با استفاده از این راهکارها، امکان مدیریت حضور بچه‌ها در فضای مجازی فراهم و بخشی از نگرانی‌های پدران و مادران برطرف می‌شود.

 

منبع: farsnews

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *