اقتصاد دیجیتال استارتاپ خبر

معرفی رایگان شرکت‌های خلاق در برنامه‌ تلویزیونی «خلاق‌شو»

برنامه‌های تلویزیونی«خلاق شو» و «نسیم دانش» با حمایت معاونت علمی و فناوری فرصتی فراهم کرده است تا محصولات ایران‌ساخت بدون هیچ هزینه‌ای به عموم مردم معرفی شوند.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، زمان زیادی نگذشته از آن روزهایی که مردم نیازهای خود را با روش‌های سنتی رفع می‌کردند. اما فناوری روز به روز پیشرفت کرد. نوآوری‌ها روش های سنتی را کنار زد. راه حل های جدیدی را پیش رویمان قرار داد تا زندگی با رفاه بیشتر را تجربه کنیم

محصولات دانش‌بنیان و خلاقی با ایده های جوانان توسعه یافت که حق انتخاب گسترده تری را برایمان فراهم کرد. این روزها جوانان خلاق، متخصص و هنرمند به حوزه‌های بسیاری ورود کردند و محصولات زیادی را تولید می‌کنند. محصولاتی که ما را وارد دنیای جدیدی می‌کند.

ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق برای معرفی و آشنایی بیشتر عموم مردم با این محصولات دست به ابتکاری زد. سال ۹۵ دو برنامه تلویزیونی به عنوان های “بر بنیان دانش” و “نسیم دانش”  تولید شد تا عموم مردم با محصولات دانش بنیانی که در کشور تولید می شود آشنا شوند. بستری برای معرفی زیست بوم فناوری و نوآوری تازه نفس در کشور. اما اکنون این زیست بوم با فعالیت گسترده فعالان خود و برنامه های ترویجی همچون این دو برنامه قدرت گرفته است.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
صادرات یک میلیارد دلاری شرکت‌های دانش‌بنیان

پخش این برنامه ها از شبکه خبر و شبکه نسیم بسیار موفق آمیز بود و بستری را برای شرکت های دانش بنیان فراهم کرد تا به صورت رایگان محصول خود، اهمیت و کاربردهای آن را توضیح دهند. نوعی تبلیغ برای محصولات دانش بنیان و ایران‌ساخت.

پس از آن با توسعه فعالیت شرکت های خلاق این ستاد به فکر افتاد تا برنامه ای نیز برای معرفی محصولات این شرکت ها تولید شود. نتیجه نیز شد برنامه «خلاق شو».

در این برنامه شرکت های خلاق و محصولات آنها در حوزه های گوناگون مانند گردشگری و میراث فرهنگی، بازی، اسباب‌بازی و سرگرمی، آموزش و یادگیری، معماری و ساختمان، هنرهای تجسمی و نمایشی، تولید محتوای صوتی و تصویری، فروشگاه و نمایشگاه و مشاوره معرفی می شوند. فرصتی که بدون هزینه در اختیار شرکت های فعال این حوزه قرار گرفته است تا رایگان محصول خود را به عموم مردم معرفی کنند.

«خلاق شو» با آیتم های طرح مسئله، خود تعریفی، تاریخچه و مصاحبه با مدیران عامل و گروه فنی شرکت های خلاق در حوزه های مختلف صنایع فرهنگی و نرم با حمایت ستاد و همکاری گروه اقتصاد و دانش شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

پخش این برنامه ها در فرهنگ‌سازی و ترویج اقتصاد دانش‌بنیان اثرگذار است. فرصتی که به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق داده می شود تا اقشار مختلف با محصول ایران‌ساختی که توسعه داده اند آشنا شوند. برنام هایی برای حمایت از کالای ایران‌ساخت.

منبع:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *