استارتاپ فناوری خبر

مصرف بهینه آب با کنتورهای هوشمند

مصرف بهینه آب با کنتورهای هوشمند - عصرهشتم

کنتورهای هوشمند ایران ساخت یکی از بهترین ابزارها در راستای مدیریت مصرف هستند و قابلیت های جدیدی را برای مصرف کنندگان ارائه خواهند داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مجید محمدی مدیرعامل شرکت تعاونی دانش بنیان نانو هوشمند یوشیتا تولید کنند این محصول اظهار کرد: داد: برای جلوگیری از اتلاف منابع آب یکی از روش هـا، انـدازه گیـری صـحیح مقدار آب تحویلی به مشترکین است که با انتخاب و نگهداری و بهره برداری از وسایل اندازه گیری مناسب میسر خواهد شد.

وی افزود: به علت وقوع حوادثی همچون هک پمپ بنزین ها، کنتورها از خارج کشور دیگر وارد نمی شود و ماژول های کنترل از راه دور طراحی شده در این شرکت طبق مباحث امنیتی ساخته شده است.

محمدی هدف از ساخت کنتورهای آب هوشمند را ایجاد تعادل مصرف آب های زیرزمینی است عنوان کرد و افزود: در صنعت کشاورزی و باغبانی به دلیل مصرف بی رویه کشاورزان از آب‌های زیرزمینی و خالی شدن آن ها، استفاده از کنتورهای هوشمند آب در سطح کشور الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: کنتورهای آب هوشمند قابلیت نشان دادن میزان برق مصرفی را نیز دارند و در مناطقی که از این کنتورها استفاده می شود، یک الگوی پیک مصرفی به وجود آمده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی دانش بنیان نانوهوشمند یوشیتا گفت: معمولا این نوع از کنتورهای آب کشاورزی، بر سر راه ورودی چاه ها قرار داده می شوند و نشان دهنده میزان مصرف آب کشاورزان هستند.

وی افزود: از این طریق می توان حجم مصرفی آب در ماه های پر مصرف سال و همچنین دوره های پر مصرف رشد نهال و گیاهان مختلف را تشخیص داد.

مشاهده این مطلب میتواند مفید باشد

اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در توانمندسازی مدیریت هوشمند آب

فرصت ایده آل اشتغالزایی این محصول

مدیرعامل این شرکت تعاونی دانش بنیان در مورد مشاغل ایجاد شده با این محصول گفت: تولید این محصول باعث ایجاد ۳۲ فرصت شغلی به صورت مستقیم شده که در صورت انجام حمایت های لازم ظرفیت ایجاد ۱۵۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم وجود دارد.

یک دوم قیمت نمونه خارجی

محمدی در مورد موارد کنترلی این کنتور تصریح مرد: این کنتور آب مجهز به خروجی رله بوده که می تواند در صورت بروز خطر، دستور قطع آب، موتور دیزلی و یا قطع پمپ آب کشاورزی را صادر کند.

وی گفت: کنتورهای هوشمند می توانند هر نوع تغییر در عملکرد برنامه ای خود و یا دستکاری را به صورت آنلاین به مرکز کنترل خود ارسال کنند.

این مدیر حوزه دانش بنیان با اشاره به این که محصول تولید شده در داخل کشور یک دوم نمونه چینی قیمت دارد، گفت: این زمینه وجود دارد تا ماژول هوشمند شرکت نانو هوشمند یوشیتا به سایر کشورها صادر شود و دو کشور نیز این محصولات را تایید کرده اند و به زودی این روند آغاز خواهد شد.

منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *