دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
خبر

محرومیت ۳۷درصد ازمردم جهان از اینترنت

محرومیت ۳۷درصد از مردم جهان از اینترنت

طبق گزارش سازمان ملل در حال حاضر ۲.۹ میلیارد نفر برابر با ۳۷ درصد جمعیت زمین، هنوز امکان دسترسی به اینترنت را ندارند .

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طبق اطلاعات منتشر شده از سوی اتحادیه بین‌المللی مخابرات سازمان ملل منتشر شده است، ۹۶ درصد افراد محروم از اینترنت در کشورهای درحال‌ توسعه زندگی می‌کنند.

البته در این گزارش به این موضوع هم اشاره شده که گسترش دسترسی به اینترنت در سراسر جهان سرعت خوبی پیدا کرده و پاندمی کرونا نیز به افزایش سرعت فراگیری اینترنت در تمام نقاط جهان کمک کرده است.

دسترسی رو به رشد به اینترنت

طبق این گزارش، میزان جمعیتی که به اینترنت دسترسی دارند از ۴.۱ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۹ به ۴.۹ یک میلیارد نفر در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

در سال ۲۰۲۰ گسترش کلی فراگیری دسترسی به اینترنت جهان به بیش از ۱۰ درصد رسیده که بالاترین رشد سالانه در دهه اخیر است.

افزایش شیوع کرونا در سراسر جهان و بیشتر شدن میزان دورکاری، آموزش آنلاین، تجارت آنلاین و بانکداری آنلاین، افزایش سرعت دسترسی به اینترنت را در میان جمعیتی که قبلاً از آن محروم بوده‌اند، به دنبال داشته است.

لازم به ذکر است در حال حاضر ۹۵ درصد از جمعیت جهان در مناطق تحت پوشش اینترنت موبایل زندگی می‌کنند.

محرومیت ۳۷درصد از مردم جهان از اینترنت

دسترسی‌های معنادار 

البته گسترش دسترسی به اینترنت تنها بخشی از داستان است. میزان قابل‌توجه از افرادی که تازه به اینترنت دسترسی پیدا کرده‌اند، اینترنت پایدار و سریعی ندارند.

درضمن شکاف دیجیتالی بسیار گسترده میان کشورهای ثروتمند و فقیر را نیز باید در نظر بگیریم چون متأسفانه ۹۶ درصد جمعیت کشورهای فقیر هنوز نمی‌توانند از اینترنت استفاده کنند.

همچنین در میزان دسترسی جمعیت شهری و روستایی جهان به اینترنت هم شاهد اختلاف بسیار زیادی هستند.

در حال حاضر ۷۹ درصد از جمعیت جهان می‌توانند از اینترنت استفاده کنند؛ اما تنها ۳۹ درصد از جمعیت روستایی جهان به اینترنت دسترسی دارند.

جالب است بدانید تفاوت جنسیتی در میزان دسترسی به اینترنت هم دیده می‌شود و در حال حاضر ۶۷ درصد از مردان جهان از اینترنت استفاده می‌کنند؛اما این میزان در مورد زنان جهان ۵۷ درصد است.

خوشبختانه سه غول فناوری دنیا یعنی گوگل، فیسبوک و آمازون برای امکان‌پذیر کردن دسترسی به اینترنت برای جمعیتی که از آن محروم هستند، سرمایه‌های میلیارد دلاری صرف می‌کنند.

منبع: digiato

در ادامه می‌تواند بخوانید :

طراحی شهر هوشمند با استفاده از اینترنت اشیاء

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *