استارتاپ خبر

«مثبت جهش»؛ اولین برنامه طنز کارآفرینی روی آنتن تلویزیون

مثبت جهش - عصر هشتم

«مثبت جهش» یک برنامه طنز و طبق اظهارات سازندگان یک کلاس فشرده کارآفرینی برای راه‌اندازی کسب‌وکاری موفق است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،نویسنده و کارگردان برنامه تلویزیونی «مثبت جهش» با بیان اینکه برنامه مثبت جهش اولین برنامه طنز کارآفرینی است، بیان کرد: این برنامه با رویکردی متفاوت از دیگر برنامه‌ها به بحث موفقیت در کسب‌وکار‌ها می‌پردازد.

امیر بیشه با اشاره به اینکه  این برنامه جمعه‌های هر هفته ساعت ۱۵ از شبکه آموزش پخش می‌شود اظهار کرد: در حال حاضر فصل اول این برنامه در ۱۰ قسمت با حمایت مالی شرکت صنایع تولیدی کروز تولید شده است.

کارگردان برنامه تلویزیونی «مثبت جهش» در ادامه توضیحات خود به محوریت برنامه اشاره کرد و گفت: مجری برنامه به عنوان فردی مخترع، تلاشگر و نماد جوانی امیدوار و در مقابل دوستش (ضخصیت طرف مقابل) فردی منفی‌گرا و ناامید است.

وی افزود: بخش اصلی دیگر برنامه گفتگو با کارآفرینی است که نوآوری داشته باشد البته این گفتگو به دور از تمام گفتگو‌های کلیشه‌ای است.

بیشه ادامه داد: ما ۱۰ محتوای اصلی (مثل خودشناسی، اعتبار و تفکر در کار، تخصص در کسب‌وکار) که می‌تواند به مخاطب برای شروع یک کسب‌وکار کمک کند را بررسی می‌کنیم درواقع در هر برنامه یک موضوع بررسی می‌شود.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
ایران بیست‌ و چهارمین کشور از نظر کارآفرینی پویا (IDE) در بین ۴۰ کشور

بیشه «مثبت جهش» را برنامه یک کلاس فشرده کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار دانست و اظهار داشت: حتی در برنامه یک بخش کارشناسی با حضور مهدی صفایی از کارآفرینان برتر کشور است که موضوع را به صورت تخصصی برای مخاطب در هر قسمت توضیح می‌دهند. این قسمت در برنامه تحت عنوان «دانشگاه خیابانی» ارائه می‌شود.

نویسنده برنامه بیان کرد: مثبت جهش یک دانشگاه است با کلاس‌های کاملا فشرده که اگر کسی قصد راه‌اندازی کسب‌وکار داشته باشد با توجه به این موضوعات می‌تواند به موفقیت برسد.

وی تصریح کرد: در کنار برنامه در بخش فضای مجازی هم مشاوره داریم و مخاطبان را به کارشناسان و کارآفرینان برنامه وصل می‌کنیم تا با آن‌ها در ارتباط باشند.

بیشه دوربین مخفی را نیز یکی از بخش‌های فرعی برنامه است که شخصیت‌های برنامه بسته به موضوع آن قسمت به میان مردم می‌روند و اتفاقاتی را رقم می‌زنند تا بخش طنز برنامه قوت بگیرد.

کارگردان برنامه تلویزیونی «مثبت جهش» گفت: در شرایط این روز‌های کشور تلاش کردیم برنامه را به صورت طنز بسازیم تا قدری حال مردم را بهتر کنیم. پیش تولید کار حدود ۲ ماه و تولید حدود ۳ ماه زمان برده است. البته حدود دو سال برای جذب سرمایه‌گذار و گرفتن تاییدیه‌های لازم صرف شده است.

وی با اشاره به نامگذاری کار عنوان کرد: اسم برنامه برگرفته شده از شعار سال است که، چون می‌خواستیم بالاتر از جهش را در نظر داشته باشیم به عنوان «مثبت جهش» رسیدیم.

 

 

منبع: snn.ir

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *