پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
فناوری

مایکروسافت استارت راه اندازی شد

شرکت مایکروسافت، فید خبریِ شخصی‌سازی شده‌ای به نام مایکروسافت استارت را راه اندازی کرد که به صورت وب سایت و یک اپلیکیشن موبایل قابل دسترس خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، این اقدام به مایکروسافت اجازه می‌دهد با فیدهای خبری که از سوی شرکت‌های اپل و گوگل یا اپلیکیشن‌های دیگری مانند فلیپ برد فراهم می شوند، بهتر رقابت کند.

این غول نرم افزاری در یک پست وبلاگ اعلام کرد: این فید خبری محتوا را از ناشران خبری جمع آوری کرده و بر مبنای انتخابهای کاربر شخصی سازی می کند.

مایکروسافت استارت در وب سایت MicrosoftStart.com که در گوگل کروم و مایکروسافت ایج کار می کند، قابل دسترس است.

اپلیکیشن موبایلی آن برای هر دو نسخه iOS و اندروید موجود است. همچنین در محصولات دیگر مایکروسافت شامل ویندوز ۱۰و ویندوز ۱۱و مرورگر وب مایکروسافت ایج گنجانده خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت استارت بر مبنای سرویس‌های آنلاین این شرکت از جمله MSN که اخبار را از منابع جمع می کند، ساخته شده است.این فید مانند پورتال‌های آنلاین دیگر توسط تبلیغات پشتیبانی می‌شود.

هر چند ردیف کاربران یک واحد تبلیغات را مشاهده می کنند که با نشان سبز تبلیغ علامت گذاری شده است. از آنجا که مایکروسافت MSN را تعطیل نمی کند و آن را با این سرویس خبری در شماری از محصولات دیگرش می گنجاند، تبلیغات املاک را با راه اندازی این محصول، گسترش می دهد.

طبق برچسب حریم خصوصی اپلیکیشن iOS، اطلاعات شامل نام آی دی کاربر برای ردگیری کاربران در وب سایتها و اپلیکیشنهای شرکتهای دیگر استفاده می شوند. در مقابل، گوگل نیوز بخش ردگیری ندارد.

هر دو محصول مایکروسافت استارت و گوگل نیوز مجموعه‌ای از “دیتای مربوط به شما” شامل مکان، شناسه‌ها، تاریخچه جست‌و جو، اطلاعات استفاده، اطلاعات تماس و موارد دیگر دارند. با این حال خود وب سایت مایکروسافت استارت تنها به سیاست حریم خصوصی کلی مایکروسافت لینک دارد.

منبع:خبرگزاری ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *