پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

مانع‌تراشی هیئت مدیره توییتر برای خرید کل توییتر توسط ایلان ماسک

خرید کل توییتر توسط ایلان ماسک - عصرهشتم

هیئت مدیره‌ی توییتر در تلاش است تا با وضع اقدامات ضد تصاحب مانع از خرید کل سهام این شرکت توسط ایلان ماسک شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، در چند روز گذشته ایلان ماسک پیشنهاد داده که می‌خواهد  سهام کل توییتر را به صورت کامل خریداری کند اما هیئت مدیره‌ی این شرکت گفته که این درخواست چیزی نیست که آن‌ها را مجاب به پذیرش کند خصوصا اینکه آن‌ها هم چنین چیزی را از همان ابتدا نمی‌خواستند.

این کاری که هیئت مدیره‌ی توییتر انجام داده در دنیای اقتصاد به اقدامات ضد تصاحب معروف است و به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که از سوی یک هیئت مدیره‌ی یک سازمان یا شرکت انجام می‌گیرد و طی آن به سهام‌داران آن شرکت حق خرید سهم بیشتر از حد مجاز تعیین‌شده را می‌دهد تا یک شخص خارجی نتواند آن‌ها را خریداری کند یا کنترل کل سازمان را بدست بگیرد.

این قانون در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به ثبت رسیده و به مدت یک سال هم اعتبار دارد.

این برنامه به‌خوبی نشان می‌دهد که هیئت مدیره‌ی توییتر اصلا هیچ علاقه‌ای به اینکه کنترل این شرکت به دست ماسک بیفتد ندارند و نهایتا او باید یکی از سهام‌داران عادی شرکت باشد.

البته پیش از این پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر به کارمندان خود گفته بود که در حال بررسی این پیشنهاد مبنی بر خرید کل توییتر توسط ایلان ماسک است.

به نظر می‌رسد او خیلی مخالفتی با فروش توییتر نداشته باشد اما سهام‌داران بزرگ شرکت حسابی از این موضوع شاکی هستند.

مطالعه این مطلب ببه شما پیشنهاد میشود

انصراف ایلان ماسک از شرکت در هیئت مدیره توییتر

اواسط فروردین امسال بود که ماسک چیزی در حدود ۹٪ از سهام توییتر را خریداری کرد اما به همین میزان راضی نبود و درخواست پیوستن به هیئت مدیره را به شرکت ارسال کرد این درخواست رد شد ولی ماسک بار دیگر با پیشنهاد بزرگ‌تری برگشت. ا

ماسک تصمیم گرفت نه تنها بخشی از هیئت مدیره باشد بلکه آن را کاملا در اختیار بگیرد. او معتقد بوده و هست با این کار به پیشرفت توییتر کمک خواهد کرد و باعث می‌شود به اصل آزادی بیان هم اهمیت بیشتری داده شود.

ماسک می‌گوید توییتر آنطور که باید به آزادی بیان اهمیت نمی‌دهد ولی با حضور خود می‌خواهد همه چیز را تغییر دهد. او حتی اعلام کرد اگر هیئت مدیره درخواست او را برای خرید توییتر نپذیرد، او مجبور می‌شود به عنوان یکی از سهام‌داران شرکت، تصمیمات دیگری اتخاذ کند.

در حال حاضر توییتر با در نظر گرفتن ارزش ۵۴.۲۰ دلاری به ازای هر سهم، چیزی در حدود ۴۱٫۳۹ میلیارد دلار ارزش دارد و ماسک هم می‌خواهد با پرداخت این مبلغ، این شرکت را به طور کامل در اختیار بگیرد.

حال باید دید چه پیش می‌آید و این داستان پرماجرای توییتر و ایلان ماسک چه زمانی به سرانجام می‌رسد.

منبع: دیجی کالامگ

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *