شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
اقتصاد دیجیتال محتوای دیجیتال خبر

مالیات برای اینفلوانسرها حتی با کمتر از ۵۰۰هزار فالوور

مالیات برای اینفلوانسرها - عصر هشتم

با قوانین جدید مالیات برای اینفلوانسرها حتی با کمتر از 500هزار فالوور هم لحاظ خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،  درحالیکه قانون بودجه محدوده ۵۰۰ هزار دنبال کننده را شرط اخذ مالیات قرار داده است، اعلام سازمان امور مالیاتی حاکی از آن است که ملاک این سازمان برای اخذ مالیات در این زمینه درآمد کاربران است نه تعداد دنبال کنندگان آن‌ها.

مسیحی، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در این زمینه اظهار داشت: رسیدگی به مالیات اینفلوانسرها آستانه خاصی ندارد و رسیدگی مالیاتی را برای کاربران دارای کمتر از ۵۰۰ هزار دنبال کننده هم که از محل تبلیغات درآمد داشته باشند، اعمال می‌کند.

این سازمان وظیفه خود در راستای اخذ مالیات از اینفلوئنسرها در سالجاری مبنی بر تدوین دستورالعمل‌ها و ابلاغ آن‌ها را انجام داده است.

فارغ از آخرین وضعیت اخذ مالیات از اینفلوئنسرها، از زمان تصویب این قانون تاکنون انتقادات کارشناسی بسیاری به این مصوبه مطرح شد که یکی از آن‌ها مبنی بر این است که تعداد فالوور نمی‌تواند معیار مناسبی برای درآمدزا بودن صفحات شبکه‌های اجتماعی در نظر گرفته شود.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
چگونه یک پیش‌ بینی مالی خوب داشته باشیم؟ 

از سوی دیگر، اولین لیست از کاربران رسانه‌های کاربر محور با بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده به سازمان امور مالیاتی ارسال شده و این روند همچنان ادامه دارد.

گفتنی است، براساس بند ذ تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ امسال، درآمدهای کاربران دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده از محل تبلیغات، مشمول مالیات بر درآمد است که  فرهاد دژپسند وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی در مردادماه سالجاری آئین نامه اجرایی اخذ مالیات از اینفلوئنسرهای دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده را ابلاغ کرد.

 

منبع: isna

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *