پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
اقتصاد دیجیتال خبر

استاندار کرمان تاکید کرد؛

لزوم تشکیل مرکز spx

استاندار کرمان با اشاره به سهم بنگاه‌های کوچک‌و متوسط در اشتغال به شکل‌‌گیری مرکز spx (مکانی که شرکت های کوچک را در کنار یکدیگر جمع می کند) در استان تأکید کرد

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، “علی زینی وند” صبح امروز ۲۵ شهریورماه در جلسه شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان گفت: کشور فقط مشکل اقتصادی دارد و مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به موضوع اقتصاد دارند.

وی با تاکید برآنکه حق مردم است که به سطح مطلوبی از توسعه و رفاه برسند، تصریح کرد: در حوزه کسب و کارهای کوچک اقدامات بی نظیری در استان کرمان در حال رخ دادن است و حدود ۱۲ هزار شغل در آن تعریف کرده ایم و به سرعت این مهم در حال انجام است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در بیشتر کشورهای توسعه یافته بیش از ۹۰درصد اقتصاد و اشتغال‌شان در بخش واحدهای کوچک و متوسط محقق شده، اظهار کرد: در مشاغل خرد و خانگی اقداماتی در دستور کار داریم و باید صنایع کوچک را از راه تامین نیاز قطعات و خدمات بنگاه های بزرگ استان فعال کنیم.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
آیین رونمایی از محصولات دانش بنیان استان کرمان

وی بر لزوم گردش مالی شرکت های بزرگ در استان تاکید کرد و افزود: قوانین بانکی دست و پاگیر هستند و باید آنها را شکست و باید مرکز spx (مکانی که شرکت های کوچک را در کنار یکدیگر جمع می کند) در استان شکل بگیرد.

زینی وند اظهار کرد: باید شرکت های دانش بنیان تقویت شوند و پارک های علم و فناوری را در سطح استان گسترش دهیم.

spx یا مرکز پیمانکاری فرعی صنعتی یکی از راه های مدرن و موثر سازمانی برای تولید محصولات صنعتی از راه همکاری واحدهای تولیدی مکمل است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *