شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ خبر دانش بنیان

قانون جهش دانش بنیان پس از اصلاحات شورای نگهبان نهایی خواهد شد

قانون جهش دانش بنیان - عصرهشتم

عضو هیات رییسه فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای نگهبان اصلاحات بر روی قانون جهش دانش بنیان را ارائه داده است، گفت: این قانون برای تصویب

به گزارش استارتاپ خبری عصرهشتم ، محسن دهنوی امشب در نشست فعالان دانش بنیان با تاکید بر اینکه هنوز شرکت های دانش بنیان سهمی از تولید ناخالص داخلی ندارند، افزود: میزان بودجه اختصاص یافته از منابع عمومی به دانش بنیان ها برابر با ۱۴۰۰ “همت” (هزار میلیارد تومان) بوده است.

وی افزود: اکنون در جایی قرار داریم که یک درصد از منابع مان را به حوزه دانش بنیان اختصاص داده ایم ولی این میزان خیلی کم است، اما در مقابل خروجی های دانش بنیان ها بیش از انتظار بوده است.

به گفته وی ما باید قدردان مقام معظم رهبری باشیم زیرا ایشان از سال ۸۲ تولید ثروت از دانش را به عنوان موضوعی مهم مطرح کردند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اقتصاد دانش بنیان خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری همچنان پای این موضوع ایستاده اند و این امر باعث شده گفتمان هایی در این خصوص انجام گیرد که اکنون نتیجه این پیگیری ها، فعالیت بیش از ۷ هزار شرکت دانش بنیان بوده است.

شماهده این مطلب میتواند مفید باشد

واردات محصولات دانش بنیان مشابه تولید داخل ممنوع می‌شود

وی خاطرنشان کرد: هنوز هم شرکت های دانش بنیان سهمی در GDP (تولید ناخالص داخلی) ندارند، در صورتی که می توانند بخشی از اقتصاد باشند.

دهنوی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان هنوز سهم بزرگی از شرکت های دانش بنیان را نگرفته اند، افزود: ما طی دو سه سال گذشته قانون جهش تولید دانش بنیان را مطرح کردیم. این قانون در سال گذشته به تصویب رسید و اکنون در حال اصلاحاتی است که به تایید شورای نگهبان برسد.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اقتصاد دانش بنیان با تاکید بر اینکه این قانون برای حمایت از تولید دانش بنیان است افزود: در این طرح ۱۱۰ معضل شرکت های دانش بنیان به قانون تبدیل شده و قرار است که بعد از تصویب، آئین نامه های مربوط به این طرح تدوین شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید از تجربه تلخ صنعت خودروسازی درس بگیریم، گفت: حمایت از دانش بنیان ها نباید منجر به ایجاد رانتی شود که در نهایت به نارضایتی مردم منتهی شود.

منبع : ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *