دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
محتوای دیجیتال خبر

رییس مجلس درباره طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی مطرح کرد:

مطمئن باشید،موضوع فیلترینگ اصلاً وجود ندارد

مطمئن باشید، موضوع فیلترینگ اصلاً وجود ندارد

رئیس مجلس گفت: از روز تشکیل کمیسیون اصل ۸۵ برای بررسی این طرح با مردم صحبت کردم و گفتم مطمئن باشید بحث فیلترینگ اصلاً وجود ندارد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، قالیباف گفت: امروز اکثر جوان‌های خلاق ما و بسیاری از بخش‌های متعدد کارآفرینی و بسیاری از موضوعات اقتصادی و تجارتی که امروز انجام می‌شود در مجموعه این پلتفرم‌ها اتفاق می‌افتد. اقتصاد به آنجا منتقل شده است و ما به دنبال تقویت اقتصاد هستیم نه کاهش اقتصادی، ما به دنبال ایجاد شغل هستیم نه از بین بردن شغل و ما حتماً بستر شغل‌ها را همان جا می‌دانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حتماً محور اصلی بحث اقتصاد دیجیتالی و اقتصاد دانش بنیان همان جا هست.

مطمئن باشید، موضوع فیلترینگ اصلاً وجود ندارد

فیلترینگ یک فضاسازی غیرواقعی

آقای قالیباف افزود: من با قاطعیت می‌گویم هیچ محدودسازی وجود ندارد و واقعاً این امر یک فضاسازی بود که اتفاق افتاد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ممکن است برخی از افراد دنبال محدود کردن باشند، ولی مطمئن باشید نظرات یک نماینده نظر یک مجلس نیست و حتی طرحی که در مجلس ارائه و به امضا ۱۵ نفر می‌رسد این پیشنهاد نمایندگان است نه نظر کل مجلس چرا که هر کسی یک نظری دارد.

کدام شبکه‌ اجتماعی در ایران کارکرد سیاسی‌تری دارد؟

طرح حمایت به دنبال فضای مجازی به عنوان دارایی دیجیتال است

آقای قالیباف با طرح این پرسش که چرا فضای مجازی دارایی دیجیتالی محسوب نمی‌شود و آن را به رسمیت نمی‌شناسیم؟ تاکید کرد: ما در قانون صیانت و حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی می‌خواهیم این مسائل را حل کنیم و اگر امنیت اجتماعی و اقتصادی در فضای مجازی برقرار شود تجارت مطمئن انجام خواهد شد و این در همه جای دنیا برقرار است.

وی تصریح کرد: برخی ادعا کردند که ما این را مشمول اصل هشتاد و پنجی کردیم تا یواشکی کاری کنیم، اما مجلس کار یواشکی نمی‌کند و استثنائا برای این موضوع کمیسیونی تشکیل دادیم که جلساتش به طور زنده از تلویزیون پخش می‌شود.

رئیس مجلس گفت: همین دیروز با همه ذینفعان، صاحب نظران و صنف‌های مرتبط، حتی از بخش‌های غیردولتی خواستیم که نظر دهند که دیدگاه‌های آنان قابل توجه بود.

آقای قالیباف افزود: کمیسیون ذیربط دیروز رای داد که این طرح مجددا قبل از تصویب به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع شود و این مرکز طبق ماده ۴۲ آیین نامه داخلی مجلس دوباره دیدگاه‌ها را بررسی و اشکالات آن را رفع می‌کند و به کمیسیون باز می‌گرداند.

وی اضافه کرد: طبق قانون مرکز پژوهش‌های مجلس حدود یک ماه وقت دارد که با طی کردن این فرآیند، این طرح را به کمیسیون باز گرداند.

رئیس مجلس تاکید کرد: ما سعی می‌کنیم حنجره مردم باشیم و دغدغه آنان را رفع کنیم و در این چارچوب هیچ موضوع پنهانی نداریم.

برگرفته از : iribnews

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *