پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

قابلیت رمزنگاری end-to-end در تماس‌های شخصی Microsoft Teams

قابلیت رمزنگاری end-to-end در تماس‌های شخصی Microsoft Teams - عصر هشتم

پلتفرم Microsoft Teams قابلیت رمزنگاری end-to-end برای تماس‌های تک به تک را برای کاربران خود ارائه داده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مایکروسافت این رمزنگاری را پس از انجام تست‌های نهایی در ماه اکتبر برای تمامی تماس‌های یک به یک فعال کرده است.

برای استفاده از قابلیت رمزنگاری یاد شده باید برای تماس‌های شخصی فعال‌سازی شود و در صورتیکه مدیر فناوری اطلاعات مجموعه کاری سیستم E2EE را فعال کرده باشد و هر دو سر تماس از این قابلیت استفاده کنند، جاسوسی مکالمه‌ها برای افراد بیگانه تقریباً غیر ممکن خواهد بود.

البته مایکروسافت البته در مورد محدودیت‌های به وجود آمده با استفاده از این قابلیت نیز هشدار داده است به این معنا که استفاده از رمزنگاری end-to-end برای تماس‌های شخصی باعث خواهد شد تا قابلیت‌هایی همچون ضبط تماس، انتقال تماس، افزودن افراد دیگر و کپشن‌های زنده کارایی نداشته باشو و برای دستیابی محدد به این امکانات باید سیستم E2EE غیرفعال شود.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
دومین معامله بزرگ مایکروسافت با خرید Nuance

عرضه قابلیت رمزنگاری end-to-end برای تماس‌های یک به یک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگرچه مایکروسافت تیمز در مرحله انتقال از رمزنگاری استفاده می‌کرد اما بازهم پنجره‌ای برای رمزگشایی محتوا ارائه می‌کرد تا سرویس‌های تأییدشده بتوانند سوابق حفظ داده‌ها را رعایت کنند.

رمزنگاری end-to-end باعث خواهد شد تا هر شخصی فراتر از افراد دو سر مکالمه به هیچ عنوان نتوانند داده‌های تماس را رمزگشایی کنند.

این قابلیت برای امنیت کاربران تیمز از اهمیت زیادی برخوردار است اما کمپانی‌ها و سایر آژانس‌هایی که به دنبال راه‌هایی برای تشخیص مکالمات هستند از عرضه این قابلیت چندان خوشحال نخواهد شد.

 

منبع: itna
hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *