بین الملل فناوری خبر

قابلیت جدید گوگل‌ پلی برای نمایش اپلیکیشن‌ها بر اساس دستگاه هدف

قابلیت جدید گوگل‌ پلی در نمایش اپلیکیشن‌ها بر اساس دستگاه هدف - عصرهشتم

قابلیت جدیدی به گوگل پلی استور اضافه شده تا کاربران بتوانند اپلیکیشن‌هایی که با دستگاه‌های آن‌ها سازگار است، را به راحتی جستجو کنند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با فیلترهای جدید گوگل‌ پلی امکان جستجو برای خود دستگاه اندرویدی، ساعت‌های Wear OS و محصولات با اندروید تی‌وی فراهم می‌شود.

گوگل در راستای قابلیتی که پیش‌تر به پلی استور اضافه کرده بود و اجازه می‌داد از روی موبایل برای تلویزیون یا ساعت هوشمند اپلیکیشن نصب کنید، حالا فیلتر جستجوی جدیدی عرضه کرده که اجازه می‌دهد فقط به دنبال اپلیکیشن‌های سازگار با دستگاه خود بگردید.

اگر ساعت Wear OS یا اندروید تی‌وی داشته باشید و به اکانت گوگل‌تان وصل شده باشند، هنگامی که در پلی استور به دنبال اپلیکیشن‌ها می‌گردید، منویی در اختیارتان قرار می‌گیرد که اجازه می‌دهد دستگاه مدنظر خود را انتخاب کنید. این منو سه گزینه This Device به معنای خود گوشی یا تبلت اندرویدی، Android TV و Watch را ارائه می‌کند.

 

جستجو با فیلترهای جدید گوگل‌ پلی

برای مشاهده این گزینه باید متن دلخواه خود را در نوار مربوطه تایپ کنید و روی جستجو بزنید. اگر بنویسید YouTube Music و از بین جستجوهای پیشنهادی یکی را انتخاب کنید، به‌طور مستقیم وارد صفحه همان اپلیکیشن می‌شوید. در نتیجه، نمی‌توانید صفحه نتایج جستجو را ببینید و به فیلترها دسترسی داشته باشید.

دقیقا مشخص نیست که این قابلیت جدید چه زمانی در دسترس قرار گرفته اما گزارش‌ها از فعال شدن ناگهانی آن خبر می‌دهند. کاربران، به‌خصوص افرادی که چند دستگاه دارند، با کمک این ویژگی می‌توانند در زمان خود صرفه‌جویی کنند و راحت‌تر به دنبال اپلیکیشن‌ها بگردند. برخی توسعه‌دهندگان چندین نسخه از برنامه خود را روی پلی استور منتشر کرده‌اند که تشخیص آن‌ها می‌تواند برای بعضی از کاربران دشوار باشد.

مشاهده این مطلب میتواند برای شما مفید باشد :

حذف ۸ اپ بانکی جعلی در گوگل پلی به درخواست پلیس فتا

حالا از روی یک دستگاه به‌راحتی می‌توانید به اپلیکیشن‌های مخصوص سایر دستگاه‌ها هم دسترسی داشته باشید و ضمن تشخیص این برنامه‌ها، آن‌ها به‌صورت از راه دور نصب کنید. اگر شما هم این قابلیت را در پلی استور خود می‌بینید، در بخش نظرات ما را مطلع سازید.

منبع :digiato

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *