پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

قابلیت جدید متا برای ردیابی حرکات چشم و حالات چهره در متاورس

قابلیت جدید متا - عصر هشتم

زاگربرگ به دنبال توسعه دادن قابلیت جدید متا است تا با ردیابی حرکات چشم و حالات چهره در متاورس فراهم کند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،این قابلیت جدید متاورس ارتباطات این محیط‌های مجازی را به شدت جذاب‌تر از قبل می‌کند و بر اساس اطلاعات منتشر شده این فناوری بر روی ردیابی حالت چهره کاربر و شبیه‌سازی آن در محیط‌های متاورسی تمرکز داشته و در حال حاضر در مراحل نخست توسعه خود قرار دارد.

این اطلاعات در حقیقت به واسطه یک اختراع ثبت شده به رسانه‌ها راه یافته است و در ابتدای کار فایننشیال تایمز به آن پی برد. متاورس آینده را به خود اختصاص خواهد داد و قاعدتا چنین مواردی می‌تواند برای کاربران بسیار جذاب و مفید باشد.

این فناوری به نوعی ابتدا بر روی ردیابی چشمان کاربران تمرکز خواهد کرد و به صورت رسمی باید برای این کار شاهد بهبود عملکرد تصویری و گرافیکی در قناوری‌های رابطی مانند عینک‌های واقعیت مجازی بود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
سفر به دنیای متاورس با عینک‌های واقعیت افزوده گوگل

نیک کلگ به عنوان مدیر امور بین‌الملل کمپانی متا در این باره یک مصاحبه داشته وقابلیت جدید متاورس   به فناوری ردیابی چشمان کاربر اشاره کرده است. او در این باره گفت: این فناوری درک می‌کند که مشتریان با یک تبلیغ درست ارتباط برقرار کرده‌اند یا خیر.

به این ترتیب ممکن است در ابتدای کار شاهد عرضه این فناوری با اهدافی ابتدایی‌تر از دنیای متاورس باشیم ولی این امر می‌تواند در آینده به بهینه‌سازی و بهتر شدن عملکرد آن برای استفاده در دنیای متاورس کمک کند.

 

منبع: itna

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *