یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ بین الملل فناوری خبر

فراهم شدن قابلیت برقراری تماس‌های صوتی و تصویری در اپلیکیشن جیمیل

امکان برقراری تماس‌های صوتی و تصویری در اپلیکیشن جیمیل فراهم شد-عصر هشتم

کمپانی گوگل قابلیت تماس‌های صوتی و تصویری در سرویس گوگل چت جیمیل را در دسترس کاربران اندروید و iOS قرار داده است

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،این قابلیت برای اولین بار در سپتامبر (شهریور ماه) معرفی شد، اما از ۶ دسامبر ( ۱۵ آذر ماه) برای کاربران گوگل ورک‌اسپیس ( Google Workspace) و حساب‌های کاربری گوگل هم ارائه شده است.

قبل از این امکان برقراری تماس از طریق جیمیل فقط با ارسال دعوت‌نامه میسر بوده که شاید چندان جالب توجه نباشد، اما اکنون کاربران می‌توانند علاوه‌بر تماس صوتی مستقیما از طریق جیمیل تماس‌های ویدئویی را آغاز یا به یک کنفرانس ویدئویی ملحق شوند.

برای شروع یک تماس صوتی یا تصویری کاربران می‌توانند با استفاده از آیکون‌های تلفن و ویدیو در قسمت سمت راست هر چت از آن‌ها بهره ببرند.

اگرچه ممکن است که افزودن این قابلیت بسیار ساده به نظر برسد، اما همین ویژگی ساده می‌تواند گوگل را به هدف خود یعنی یکپارچه ساختن سرویس گوگل‌میت و جیمیل نزدیک‌تر کند و گامی مهم به شمار آید.

در توضیحات پست منتشر شده‌ی گوگل آمده که کاربران با برقراری تماس در سرویس گوگل چت، مستقیما به اپ جیمیل هدایت می‌شوند.

گفتنی است که ایمیل‌ها تنها یکی از ۴ بخش اپلیکیشن جمیل گوگل را در کنار بخش‌های چت، Spaces (سرویس پیام‌رسانی اسلک) و Meet (سرویس کنفرانس ویدیویی) این اپلیکیشن تشکیل می‌دهند.

گوگل همواره تلاش می‌کند تا با ارائه‌ی قابلیت‌های جدید و کاربردی در به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن و نسخه‌ی دسکتاپ جیمیل، رضایت کاربران خود بیش از پیش جلب کند در همین راستا طبق اعلام گوگل، در قابلیتی جدید جیمیل قادر خواهد بود تا به شکل اتوماتیک، داده‌های تکراری موجود در بخش‌های To و Cc و Bcc را پاک کند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
مایکروسافت استارت راه اندازی شد

اگر شما به افرادی خارج از سازمان کاری خود ایمیل فرستادید و با آن‌ها ارتباط برقرار کرده‌اید، آیکون این طور افراد به رنگ زرد در می‌آید و از این طریق جیمیل به شما اطلاع می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های جدید جیمیل در دسکتاپ می‌توان به عدم علامت‌گذاری یک سازمان به عنوان یک کاربر خارجی اشاره کرد. حتی اگر آدرس کاربری آن سازمان دامنه‌های متفاوتی داشته باشند، بازهم به عنوان کاربر خارجی به حساب نمی‌آید.

همچنین از این پس کاربران می‌توانند بسیار راحت‌تر از قبل با استفاده از منوی راست کلید، آدرس ایمیل و نام کامل آن شخص را کپی کنند. باید دید این محبوب گوگل در ماه‌های آینده چه قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی را برای کاربرانش ارائه خواهد داد.

 

منبع: digikala

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *