پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

افزودن قابلیت امتیازدهی پادکست‌ها در اسپاتیفای

اسپاتیفای قصد دارد با افزودن قابلیت ثبت نظر برای پادکست‌ به کاربران خود برای یافتن محتوای مناسب کمک کند. 

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، اسپاتیفای در پست وبلاگ خود توضیح می‌دهد که هم اکنون بیش از ۳.۲ میلیون پادکست در این پلتفرم وجود دارد و ارائه سیستم امتیازدهی و رتبه‌بندی توسط کاربران، به گونه‌ای خواهد بود تا فرصت حمایت از پادکست‌های مورد علاقه برای شنوندگان فراهم شود و بین آن‌ها و تولید کنندگان محتوا نوعی ارتباط دو طرفه ایجاد شود.

اگر شما از اپلیکیشن پادکست اپل استفاده کرده باشید، حتما می‌دانید که شنوندگان می‌توانند با استفاده از سیستم رتبه‌بندی «ستاره‌ای» به برنامه‌های مورد علاقه خود از ۱ تا ۵ نمره بدهند و از آن حمایت یا انتقاد کنند. در اسپاتیفای نیز مانند اپل، رتبه هر پادکست در صفحه اصلی آن نمایش داده خواهد شد تا کاربران راحت‌تر بتوانند گزینه مناسب خود را انتخاب کنند.

اپل در  صفحه رتبه بندی و بررسی پادکست‌های خود اشاره می‌کند که «شنوندگان در این روش پادکست‌های جدید را بررسی می‌کنند و از طرفی نمودار باعث ترغیب آن‌ها نمی‌شود، به همین ترتیب می‌تواند برای شنوندگان مفید باشد.»

 شنیدن این پادکست به شما توصیه می‌شود
پادکست اختصاصی اکوسیستم نوآوری-اپیزود۴۲ -رویداد همفکر

با این حال یک تفاوت مهم و بزرگ بین سیستم رتبه‌بندی پادکست‌های اپل و اسپاتیفای وجود دارد. کاربران اسپاتیفای نمی‌توانند برای این دسته از محتوا نظرات کتبی ثبت کنند اما در پلتفرم اپل بررسی‌ها به صورت متنی نیز نوشته می‌شوند و کاربران می‌توانند نظر خود را نسبت به یک برنامه بیان کنند.

اسپاتیفای همچنین اعلام کرد که شرکت استرالیایی Whooshkaa را خریداری کرده که به پخش کننده‌های رادیویی کمک می‌کند تا محتوای صوتی خود را به قالب پادکست تبدیل کنند.

به نظر می‌رسد اسپاتیفای در برنامه‌های آینده خود توجه ویژه‌ای روی پادکست‌ها کرده و «دنیل اک» مدیر عامل این شرکت نیز پیشتر گفته بود که اعتقاد دارد این دسته از محتوا در آینده جایگزین فرمت‌های رادیویی سنتی خواهد شد. ویژگی جدید رتبه‌بندی پادکست‌ها در روزهای آینده برای تمام کاربران فعال خواهد شد.

 

منبع: دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *