پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

تلاش گوگل برای قابلیت اشتراک‌ گذاری امن پسوردها در کروم

قابلیت اشتراک‌ گذاری امن پسورده در کروم - عصر هشتم

گوگل تغییراتی جدیدی در بخش مدیریت گذرواژه‌های کروم داشته که قابلیت اشتراک‌ گذاری امن پسوردها با دیگران یکی از این تغییرات خواهد بود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،  گوگل ظاهرا دکمه جدیدی تحت عنوان Send Password را به کروم اضافه کرده است. این دکمه در منویی که کنار هر گذرواژه قرار گرفته، دیده می‌شود و همزمان با دو گزینه کپی و ویرایش قابل مشاهده است.

البته این ویژگی ظاهرا هنوز فعال نشده، چون اگر روی آن کلیک کنید هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

با این حال، با توجه به نام این قابلیت می‌توانیم حدس بزنیم که کاربران با این دکمه می‌توانند گذرواژه‌های خود را با بقیه به اشتراک بگذارند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
طراحی ویجت نمایش زمان استفاده از صفحه نمایش توسط گوگل

با توجه به این که دکمه کپی گذرواژه قبلا هم وجود داشت، این گزینه احتمالا می‌خواهد پسوردها را به‌صورت رمزگذاری‌شده و ایمن منتقل کند البته مشاهده نسخه نهایی هنوز مشخص نیست

البته فعلا اطلاعات بیشتری درباره این ویژگی منتشر نشده و نمی‌دانیم که چه زمانی ممکن استآن را ببینیم.

تلاش کروم برای ارسال ایمن پسوردها

اگر برای شما این سوال پیش آمده که گوگل چرا باید چنین قابلیتی را به کروم اضافه کند؟ دلایل مختلفی را می‌توان به عنوان پاسخ این سوال مطرح کرد.

 چون کپی و پیست گذرواژه‌ها به‌صورت مستقیم روش مطمئنی نیست و می‌تواند اطلاعات شما را به خطر بیندازد، باید دید گوگل به چه روشی می‌خواهد این امکان را در اختیار کاربران قرار دهد و چه زمانی آن را معرفی می‌کند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
دورخیز اپل برای جایگزین کردن Apple Maps به جای نقشه‌های گوگل

این شرکت فعلا تمرکز اصلی خود را روی جلوگیری از مشکلی گذاشته که کروم با رسیدن به نسخه ۱۰۰ با آن مواجه خواهد شد. در واقع، این مشکل نه برای خود کروم بلکه برای سایت‌هایی به وجود می‌آید که نمی‌توانند نسخه سه رقمی مرورگرها را پردازش کنند.

 

منبع: digiato

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *