پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
استارتاپ خبر

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد:

فعال شدن ۹تعاونی دانش‌بنیان و توسعه عمران در خراسان رضوی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: از ابتداء امسال چهار تعاونی دانش بنیان و پنج تعاونی توسعه عمران فعال شده است.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم،حمیدرضا پناه با اشاره به مهمترین برنامه‌ها برای توسعه بخش تعاون در سطح استان اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی‌هایی که در سال ۱۴۰۰ انجام شده برنامه شرکت‌های تعاونی‌ نوع جدید را در دستور کار قرار دادیم که امیدواریم با کمک همه دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران استان و همچنین حمایت استاندار خراسان رضوی به این مهم دست پیدا کنیم و بتوانیم آن‌ها را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۳۲۲ شرکت تعاونی در سطح استان فعال هستند، افزود: در شرکت تعاونی‌های نوع جدید از ابتداء امسال نیز چهار تعاونی دانش بنیان و پنج تعاونی توسعه عمران در سطح استان فعال شدند و تلاش می‌کنیم تا تعاونی‌های فراگیر بیشتری را در سطح استان تشکیل دهیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی عنوان کرد: ما به دنبال منحل کردن شرکت تعاونی‎‌ها نیستیم و تلاش می‌کنیم آن‌هایی که راکد هستند را فعال کنیم، با اقدامات صورت گرفته سال گذشته هیچ تعاونی که غیرفعال شده باشد را نداشته‌ایم.

پناه در ادامه با اشاره به آسیب‌هایی که بر اثر شیوع ویروس کرونا به بخش تعاون وارد شد، اظهار کرد: با توجه به مشکلات و آسیب‌هایی که بر اثر شیوع ویروس کرونا در دنیا به وجود آمد به تبع ما هم با مشکلاتی مواجه شدیم.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
افتتاح «خانه‌ خلاق و نوآوری تولید محتوای‌دیجیتال نیتک» با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و استاندار خراسان رضوی

وی عنوان کرد: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا ۱۴رسته از جمله بخش گردشگری، رستوران‌ها و هتل‌ها که آسیب بیشتری دیدند به صورت نیمه فعال یا تعطیل در آمدند و از فعالیت‌های اقتصادی متضرر شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی عنوان با بیان اینکه «سایر این ۱۴ رسته در این مدت در سطح استان فعال بودند»، بیان کرد: با توجه به پیگیری‌هایی که انجام شد تسهیلاتی در اختیار مشاغل متضرر شده از ویروس کرونا قرار گرفت.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون حدود ۷۰۴ میلیارد تومان به بنگاه‌های آسیب دیده در سطح استان تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است، تصریح کرد: افرادی که به خاطر شیوع ویروس کرونا از کار برکنار شدند مشمول بیمه بیکاری قرار گرفتند.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *