شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
فناوری نوآوری خبر

فعالیت زود هنگام اسکوترهای برقی اشتراکی در تهران

 اسکوترهای برقی اشتراکی به زودی به چرخه حمل و نقل تهران افزوده خواهد شد که در حدود 80 درصد ارزانتر از خودروهای سواری تمام می‌شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، سرپرست معاونت توسعه حمل و نقل پاک و آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران با اشاره به ورود این وسیله به عنوان وسیله حمل و نقلی نوین اظهار داشت: امروزه در دنیا اینگونه سیستم‌ها طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند و به بخش حمل‌ و نقل سبز راه پیدا کرده‌اند.

یعقوب آزاده ‌دل گفت:   کاربران با استفاده از یک اپلیکیشن می‌توانند به دستگاه‌های محدوده خود دسترسی داشته باشند، قفل دستگاه را باز و بسته کنند و پس از رسیدن به مقصد هزینه‌ی سفر را پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان در نظر دارد طی ماه‌های آتی استفاده از اسکوتر را در سایر بوستان‌های شهر تهران نیز گسترش داده و پس از یک دوره آزمایشی، این مد حمل و نقلی پاک را هم وارد چرخه حمل و نقل درون‌ شهری کند.

اسکوترهای اشتراکی برای محیط ‌زیست آلودگی ایجاد نمی‌کنند و از آلودگی صوتی نیز جلوگیری می‌کنند. دسترسی سریع و کاربری آسان و بی‌نیازی به گواهینامه برای راندن از دیگر مزایای استفاده از اسکوترهای اشتراکی است.

گفتنی است در‌ حال ‌حاضر، بیش از ۲۱/۵ میلیون سفر کوتاه درون‌ شهری در سال با اسکوترهای برقی اشتراکی در جهان انجام می‌شود و این وسایل حمل‌ و نقل هر ساله از انتشار ۸،۲۰۰ تن دی‌ اکسید کربن جلوگیری می‌کنند.

منبع: دیجیاتو

شارژ موبایل در ۹ دقیقه با فناوری جدید

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *