یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

در نوزدهمین اجلاس سالیانه پارک پردیس مطرح شد:

فروش ۱۵۵ هزار میلیارد ریال توسط ۴۰۰شرکت پارک فناوری پردیس

بیش از 400 شرکت مستقر در پارک فناوری پردیس پارک، در سال 1399، 155هزار میلیارد ریال فروش داخلی داشته‌اند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مهدی صفاری نیا در مراسم نوزدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس شرکت های پارک فناوری پردیس بیش از ۵۰ محصول با ارزش ۳۰۰ میلیون یورو به ۲۲ کشور جهان صادر کرده اند که این محصولات در حوزه های الکترونیک و مخابرات، دارو و تجهیزات پزشکی و سایر حوزه ها می باشد.

وی افزود: با تلاش شرکت های پارک در بومی سازی محصولات صنعتی بیش از ۲۳۵ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی در سال ۹۹ صورت گرفته است.

رشد ۲۵برابری سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نسبت به دولتی

صفاری نیا افزود: بخش خصوصی تاکنون ۷۷ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در ساختمان سازی و تجهیزات در پارک فن‌آوری پردیس داشته است. با سرمایه گذاری صورت گرفته،۲۰۰ هزار مترمربع فضای پژوهشی و فناوری در پارک طراحی و ساخته شده است. گفتنی است بخش خصوصی در سال های گذشته حداقل ۲۵ برابر منابع دولتی در پارک فن‌آوری پردیس سرمایه‌گذاری کرده است.

رییس پارک فناوری پردیس گفت: شرکت های پارک در سال ۹۹ ، ۲۲۵ عنوان همکاری و هم افزایی با دانشگاه‌های کشور داشتند. این همکاری‌ها در زمینه های جذب اساتید دانشگاه در شرکت ها، تعریف و انجام پایان نامه ها، اشتراک گذاری امکانات، پروژه‌های مشترک، جذب کارآموز و دانشجو و مقاله‌های علمی بوده است.

صفاری پور گفت: همچنین در حوزه توسعه زیست بوم کار آفرینی، رویدادهای کارآفرینی با حضور بیش از ۳۱هزار شرکت کننده و چهارمین دوره رویداد پردیس سامیت ۲۰۲۱ با حضور ۲۳۰ شرکت کننده و ۴۱ پلنیست و سخران برگزار شده است.

او افزود: در زمینه جریان سازی تجارت دانش و فناوری، برگزاری رویداد نونمایی و افتتاح نمایشگاه محصولات پارک در کشور کنیا را داشتیم. در طرح نونمایی، ۳ محصول شرکت های پارک برای مشتریان بالقوه معرفی شده که در نهایت به انعقاد یک قرارداد با ارزش ۱۵ میلیارد ریال منجر شده است. در نمایشگاه محصولات پارک در کشور کنیا نیز پنج محصول از چهار شرکت به ارزش ۱۱۱ هزار دلار صادر شده است.

رییس پارک فناوری پردیس گفت: شبکه ملی فن بازار ایران از خدمات دیگر پارک فناوری پردیس است و تاکنون دارای ۲۸ دفتر منطقه‌ای در سراسر کشور تاسیس کرده است. رفع نیازهای فناورانه به ارزش ۳۸۰ میلیارد ریال و جذب سرمایه برای ۲۰ پروژه ملی از جمله فعالیت‌های این شبکه می باشد.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *