شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

فروش محصولات اپل در روسیه متوقف شد

فروش محصولات اپل در روسیه - عصر هشتم

اپل پس از درخواست‌ دولت اوکراین، فروش محصولات فیزیکی‌ خود را در روسیه متوقف کرد و اپلیکیشن‌هایی مانند راشاتودی و اسپوتنیک را از اپ‌استور خارج ازاین کشور حذف کرد

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، شرکت اپل در قالب یک پیانیه اعلام کرده است در پاسخ به تجاوز روسیه به خاک اوکراین تمام صادرات خود به کانال‌های فروش در روسیه را متوقف کرده است.
با درخواست توقف فروش محصولات اپل در روسیه و جلوگیری از دسترسی کاربران روسی به اپ استور توسط میخائیلو فدوروف، معاون نخست وزیر و وزیر تحول دیجیتال اوکراین اپل به این خواسته جامۀ عمل پوشاند .
اپل اعلام کرده است که قابلیت گزارش‌های ترافیک زنده و تصادفات در اپل مپس را برای افزایش ایمنی افراد در اوکراین غیرفعال کرده است همچنین گوگل نیز در اوکراین چنین کاری را  برای  گوگل مپس  انجام داده است.
در حال حاضر امکان دسترسی به فروشگاه آنلاین اپل در روسیه وجود دارد، اما محصولاتی مانند آیفون و مک‌ها موجود نیستند و افراد نمی‌توانند آن‌ها را به سبد محصولات خود اضافه کنند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
یوتیوب و توییتر در روسیه محدود شدند

واکنش شرکت‌های فناوری به حمله روسیه به اوکراین

با واکنش شرکت‌های فناوری به حمله روسیه به اوکراین در کنار توقف دسترسی مشتریان برخی بانک‌های روسیه به اپل پی و گوگل پی، رسانه‌های روسیه در شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های مختلف هم تحت فشار قرار گرفته‌اند.

متا، شرکت مادر فیسبوک دسترسی رسانه‌های روسیه به این پلتفرم را محدود کرده و همچنین مانع از پخش تبلیغات یا کسب درآمد از سوی آن‌ها شده است.

گوگل نیز رسانه‌های دولتی روسیه را از نمایش تبلیغات و کسب درآمد منع کرده و همچنین کانال‌های خبری روسی راشا تودی و اسپوتنیک را در اروپا مسدود کرده است.

 

 

منبع: digiato

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *