پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

فروش آیفون‌ها با اشتراک ماهیانه

فروش آیفون‌ها با اشتراک ماهیانه - عصرهشتم

شرکت اپل قصد دارد با اشتراک ماهیانه برای فروش آیفون‌ها و سایر محصولات سخت‌افزاری خود این امکان را برای کاربران به وجود آورد تا کل پول گوشی را یک‌جا پرداخت نکند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با انتشار خبری از سوی وب‌سایت بلومبرگ، اپل قصد دارد به‌جای اینکه یک‌جا گوشی‌هایش را به فروش برساند، برای آن‌ها اشتراک ماهیانه در نظر بگیرد.

البته این نوع اشتراک با فروش اقساطی آیفون در فروشگاه رسمی آن متفاوت است چون در این حالت مالکیت گوشی پس از اتمام اقساط متعلق به دارنده گوشی است اما در این حالت جدید گوشی هیچوقت مال شما نخواهد بود مگر اینکه هر ماه، مالکیت خود را بر آن شارژ کنید.

البته در حالت قسطی امکان تعویض آیفون با مدل جدید فقط بعد از یک سال فراهم می‌شود اما در این حالت هر زمان که بخواهید می‌توانید آیفون خود را تغییر دهید.

به این ترتیب علاقه مندان به گوشی های آیفون دیگر مجبور نیستید آیفون را با قیمت نجومی خریداری کنید، اما باید هر ماه برای استفاده از آن به حساب اپل پول واریز کنید.

نسل پنجم ارزان قیمت آیفون در راه بازار است

بنابراین گوشی از لحاظ فنی هیچوقت مال شما نخواهد بود چون بعید است برنامه‌ای برای خرید دائمی آن در نظر گرفته شود.

البته قیمت اشتراک ماهیانه بسیار کمتر از چیزی خواهد بود که در خریدهای اقساطی اپل و شرکت‌های مخابراتی پرداخت می‌شود.

این اقدام اپل باعث تداوم فروش آن برای همیشه می‌شود و از طرفی تأثیر شرکت‌های مخابراتی هم به حداقل می‌رسد چرا که این برنامه توسط خود اپل و فروشگاه بزرگ آن یعنی اپ‌استور یا سرویس ابری iCloud صورت می‌گیرد.

هنوز مشخص نیست این اتفاق چه زمانی رسما رخ خواهد داد اما به نظر می‌رسد امکان تعویق آن وجود دارد. در حال حاضر به نظر می‌رسد این اتفاق اواخر امسال یا اوایل سال ۲۰۲۳ رخ خواهد داد.

منبع: دیجی‌کالا مگ

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *