پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

فرآیند انتقال اطلاعات با Nearby Share راحت‌تر می‌شود

فرآیند انتقال اطلاعات - عصرهشتم

گوگل مشغول بهینه‌سازی قابلیت Nearby Share به گونه‌ای است تا فرآیند انتقال اطلاعات بین دو دستگاه بسیار راحت‌تر شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، Nearby Share یکی از بهترین قابلیت‌هایی است که در گوشی‌های اندرویدی وجود دارد و فرایند انتقال اطلاعات را به عملی فوق‌العاده آسان، سریع و کم‌زحمت تبدیل کرده است.

از زمانی که این قابلیت به سیستم‌عامل اندروید اضافه شد تاکنون بارها و بارها شاهد بهبود آن بوده‌ایم و حالا هم به نظر می‌رسد گوگل بار دیگر می‌خواهد آن را ارتقا دهد تا کاربر با آسودگی و سرعت بیشتری به انتقال اطلاعات بپردازد.

Nearby Share اگرچه منحصرا برای اندروید است اما می‌توان آن را قابلیتی الگوبرداری شده از Air Drop اپل دانست. اما این قابلیت در کنار نقاط قوت فراوانی که دارد، در یک سری از بخش‌ها نیز ضعیف ظاهر شده است.

از جمله این موارد می‌توان به الزام تأیید هر فایل دریافتی اشاره کرد حتی اگر بین دستگاه‌های خودتان با یک حساب کاربری مشابه مشغول انتقال اطلاعات باشید.

طبیعتا چنین نقطه ضعفی باید خیلی زود برطرف می‌شد و نمی‌دانیم چرا گوگل زودتر فکری به حال آن نمی‌کرد.

اما خوشبختانه قرار است راه حلی توسط شرکت آمریکایی برای بهبود آن در نظر گرفته شود. میشل رحمان، یکی از ویریاستارهای سابق تیم توسعه‌دهندگان XDA-Developers توانسته گزینه‌ای را که گوگل قصد دارد به‌زودی به اندروید و قابلیت یادشده اضافه کند پیدا کرده و اسکرین‌شاتی از آن را با کاربران به اشتراک بگذارد.

مطالعه این مطلب پیشنهاد میشود

جریمه برای ویکی پدیا و گوگل توسط روسیه

همانطور که می‌بینید، یک گزینه‌ی جدید تحت عنوان Your Devices هم به Nearby Share اضافه شده که به کاربر این اجازه را می‌دهد تا بین دستگاه‌هایی که از یک حساب کاربری بهره می‌برند، انتقال اطلاعات را بدون هیچ توقفی انجام دهند.

بدین ترتیب دیگر نیازی نیست هربار برای دریافت فایل جدید، چیزی را تأیید کنید. اگرچه این قابلیت خیلی بزرگ و انقلابی نیست اما تصور کنید اگر تعداد فایل‌ها زیاد باشد، چه دردسری برای انتقال فایل داشتید و اکنون فقط کافی است یک گزینه را انتخاب کنید و به کارهای خود برسید تا همه‌چیز به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن انجام بگیرد.

رحمان در رابطه با این قابلیت گفته که در آخرین نسخه از سرویس‌های گوگل‌پلی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید اما برای کاربران عمومی هنوز در دسترس قرار ندارد.

با این حال استفاده از سرویس‌های گوگل‌پلی به این معناست که حتی کاربرانی با دستگاه‌های اندرویدی قدیمی هم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و این خبر بسیار خوبی به حساب می‌آید.

پیش‌تر در وب‌سایت chromestory هم شاهد اشاره به این قابلیت بودیم که در واقع نشان می‌دهد گوگل می‌خواهد Nearby Share را با این گزینه‌ی جدید برای کروم‌بوک‌ها نیز عرضه کند.

بنابراین حین انتقال اطلاعات بین گوشی و کروم‌بوک‌ها هم دیگر نباید از معضل کنونی خبری باشد. هنوز رسما اعلام نشده چه زمانی می‌توانیم به این قابلیت دسترسی داشته باشیم اما انتظار می‌رود به‌زودی شاهد عرضه‌ی آن باشیم.

منبع : دیجی کالامگ

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *