سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

علی بابا پلاس دریچه‌ای به عرصه تجربه‌گردی و ارتقای کیفیت صنعت گردشگری

با رونمایی از پلتفرم جدید «علی‌بابا پلاس» زمینه اشتراک نظرات و تجربیات سفرها برای معرفی مناطق دیدنی کشور و افزایش کیفیت خدمات در صنعت گردشگری فراهم آمده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، علی بابا  مدتی پیش توسط شرکت سفرهای علی‌بابا راه‌اندازی شده و در فاز اول خود ۵شهر پر مخاطب مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و رشت را مورد پوشش خود قرار داده تا مقاصد گردشگری در این محصول به پنج دسته خوردوخوراک، جاذبه‌های گردشگری، خرید و اقامت طبقه‌بندی شده و برای هر شهر دست‌کم ۳۰۰ مکان به نمایش بگذارد.
مجید حسینی‌نژاد مدیرعامل علی‌بابا در رابطه با شروع به کار این سایت گفته است: طبق آمار تنها کمتر از چند روز در دسترس قرار گرفتن، بیش از ۳٬۰۰۰ تجربه در علی‌بابا پلاس به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اینکه با مشارکت مردم در این پلتفرم تعاملی و فرآیند امتیازدهی (Rate & Review)، کیفیت خدمات گردشگری در ایران به‌طور چشمگیری افزایش پیدا کند، بیان کرد:  به‌این‌ترتیب خدمات‌دهندگان و تأمین‌کنندگان برای بهبود جایگاهشان در نگاه مسافر هر چه می‌توانند انجام می‌دهند، چراکه درآمدشان مستقیماً به نظرات مشتریان وابسته است.
 وب‌سایت علی‌بابا پلاس در حال حاضر تمامی ۱۵۶۰ مقصد سفر با ۱۵ تصویر منحصربه‌فرد را به نمایش درآورده و برای هر کدام اطلاعات دسترسی کاملی (لوکیشن و آدرس)  را نیز درج کرده است

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد

اغاز به کار سرآوا اینسایت، مرجع انتشار گزارش‌های تخصصی ویژه کسب‌وکارهای فناوری‌محور

 

 البته نکته حائز اهمیت آن است که طبق برنامه زمانی اعلام‌شده، وضعیت آب‌وهوا، موقعیت مکانی کاربر جهت راحتی در پیدا کردن مقاصد نزدیک و سفرسازی (Trip Planner)، به‌زودی در این پلتفرم جای خواهد گرفت.
 به زودی شهرهای علی بابا پلاس نیز با اضافه شدن کیش، قشم، یزد، اهواز و گرگان تا نوروز ۱۴۰۰ به عدد ۱۰ افزایش خواهد یافت.
 علی بابا با رونمایی از این محصول، در تلاش است تا سبد خدمات خود در کامل کند و در حال حرکت از فضای رزرواسیون به سمت پوشش کل چرخه سفر است.
به گفته روابط عمومی این شرکت، علی بابا پلاس در بلندمدت با مشارکت مردم و اضافه شدن مناطق بیشتر، تبدیل به بستر مرجع «جمع تجربه‌های سفر» و تبادل اطلاعات گردشگری در جامعه خواهد شد.
منبع: ecomotive
hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *