پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل محتوای دیجیتال خبر

عرضه سرویس جدید پلی استیشن پلاس

سرویس جدید پلی استیشن پلاس - عصرهشتم

شرکت سونی سرویس جدید پلی استیشن پلاس را برای رقابت با سرویس گیم پَس مایکروسافت عرضه کرد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، شرکت سونی سرویس جدید خود پلی استیشن پلاس را در اواسط خرداد عرضه خواهد کرد.

این سرویس به سه دسته پلی استیشن پلاس Essential، پلی استیشن پلاس Extra و پلی استیشن پلاس Premium تقسیم شده است.

پلی استیشن پلاس Essential، کلاسیک و جذاب

در پلی استیشن پلاس Essential، مشابه نسخه‌ی سرویس پلی‌ استیشن پلاس فعلی است و کاربران همچنان می‌توانند ماهانه دو بازی رایگان دریافت کنند و به بازی‌های آنلاین دسترسی خواهند داشت.

همچنین در این نسخه کاربران همان تخفیف‌های قبلی را دریافت خواهند کرد و امکان ذخیره‌سازی داده‌ها به‌صورت آنلاین و بازی چندنفره‌ی آنلاین برای کاربران فراهم خواهد بود.

پلی استیشن پلاس Extra، مکمل Essential

در پلی استیشن پلاس Extra نیز کاربران علاوه‌بر امکان استفاده از تمامی مزیت‌های سرویس Essential، می‌توانند ۴۰۰ بازی از کنسول‌های پلی استیشن ۴‌ و پلی استیشن ۵ را نیز دانلود کنند.

این ۴۰۰ بازی شامل بازی‌های انحصاری سونی و شخص ثالث و ناشران خارجی را شامل می‌شوند.

سرویس Extra درواقع همان سرویس پلی استیشن Now‌ سابق است که همراه با سرویس Essential جدید عرضه می‌شود.

همکاری پلی‌استیشن و بانجی در زیرساخت‌های آنلاین

پلی استیشن پلاس Premium جامع و جذاب

در پلی استیشن پلاس Premium این نسخه نیز علاوه‌بر تمامی امکانات دو سرویس Essential و Extra، امکان دانلود ۳۴۰ بازی اضافه‌ی دیگر را دراختیار کاربر می‌گذارد که شامل اجرای بازی‌های PS3 از طریق کلاد و فضای ابری نیز می‌شوند.

در این سرویس، بازی‌های کلاسیک پلی استیشن مانند بازی‌های PS1 و PS2 و PSP نیز در دسترس قرار می‌گیرند. کاربران می‌توانند از نسخه‌ی دموی بازی‌ها و کتابخانه‌ی سرویس پلی استیشن Now موجود نیز استفاده کنند.

سونی به‌طور خاص اشاره کرده است که بازی‌هایی مانند Returnal ،Death Stranding ،Spider-Man ،Spider-Man: Miles Morales و God of War در سرویس‌های Extra و Premium قرار خواهند گرفت.

پلی استیشن پلاس Deluxe برای پشتیبانی بیشتر

سونی علاوه‌بر سه سرویس مذکور، سرویس پلی استیشن پلاس Deluxe را نیز برای کاربرانی معرفی کرد که در منطقه‌ی آن‌ها از پلی استیشن Now پشتیبانی نمی‌شود.

نسخه‌ی Deluxe تمام قابلیت‌های نسخه‌ی Premium را ارئه می‌دهد، با این تفاوت که از استریم پشتیبانی نمی‌کند و تنها آثار کلاسیک قابل‌دانلود را شامل می‌شود.

سرویس Deluxe بسته به منطقه با قیمت‌گذاری‌های متفاوت و ارزان‌تری در مقایسه‌ با سرویس Premium عرضه خواهد شد؛ بااین‌حال، هنوز از جزئیات این قیمت‌گذاری‌ها اطلاعاتی ارائه نشده است.

گفتنی است، سونی اعلام کرد که سرویس پلی استیشن‌ پلاس را ابتدا در ژوئن (اواسط خرداد) و برای بازار آسیا عرضه خواهد کرد و پس‌از‌آن به‌ترتیب آمریکای‌شمالی و اروپا و سایر نقاط از این سرویس بهره‌مند خواهد شد.

منبع: زومیت

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *