یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری نوآوری خبر

عرضه خودکارهای آنتی باکتریال نانویی به بازار نوشت‌افزار

یکی از شرکت‌های فناور ایرانی خودکارهای آنتی باکتریال حاوی نانوذرات را تولید و به بازار نوشت‌افزار عرضه کرده است

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با توجه به تماس دائمی خودکار با دست، وجود خاصیت آنتی‌باکتریال شرکت عالی تحریر پارسیان این خودکار را با هدف ممانعت از گسترش عوامل بیماری‌زا در بین مصرف‌کنندگان تولید کرده است.

این محصول از شرکت عالی تحریر پارسیان که نوشت‌افزار خود را با نام تجاری پنتر تولید می‌کند با قابلیت تأثیرگذاری بر روی باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی و بسیاری دیگر از عوامل بیماری‌زا می‌‌تواند تأثیر قابل توجهی در کاهش سرعت گسترش بیماری، سرایت انواع بیماری‌‌ها و عفونت‌‌ها داشته باشد.

به کارگیری فناوری‌نانو در تولید نوشت افزارهایی برای استفاده در محیط‌های اداری، مصارف دانش آموزی و کودکان و همچنین برای استفاده در مراکز درمانی و بیمارستان‌‌ها اهمیت بسزایی دارد و می‌‌تواند به عنوان کالایی سلامت محور در ارتقا سطح بهداشت فردی و عمومی ایفای نقش نماید.

گفتنی است دکتر مهرداد عالی پور هریسی، مخترع نوشت افزار آنتی باکتریال و مدیر عامل شرکت عالی تحریر پارسیان (پنتر)، بنا بر اعلام دبیر اجرایی پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی، به عنوان برند برتردر حوزه صنایع خلاق در بخش سلامت انتخاب شده ست و در این رویداد در تاریخ ۱۶ لغایت ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۰ از وی تقدیر به عمل خواهد آمد.

همچنین این مخترع ایرانی در سال ۲۰۱۸ درکشور مالزی موفق به اخذ جایزه برترین نوآوران ( Excellent Innovators Awards) در کنگره توسعه کارآفرینی جهان اسلام(MWEDA) و در سال ۱۳۹۸ موفق به اخذ تندیس سیمین سومین جشنواره صنعت سلامت محور کشور شده بود.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *