استارتاپ خبر

عرضه ابزار بومی توانبخشیِ عضلات و کاهش وزن

عرضه ابزار بومی توانبخشیِ عضلات و کاهش وزن - عصرهشتم

دستگاه تحریک عضلات توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان عرضه شده که علاوه بر توان‌بخشی عضلات، باعث کاهش وزن نیز می‌شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، جعفر طالعی از محققان این محصول، طراحی و ساخت دستگاه‌های الکتروتراپی و فیزیوتراپی را از زمینه‌های تحقیقاتی این شرکت نام برد و اظهار کرد: بر این اساس موفق به طراحی و ساخت دستگاه EMS Body یا Electrical Muscle Stimulation شدیم که می‌توان از آن هم برای کاهش وزن لاغری و هم بازتوانی استفاده کرد.

وی با اشاره به عملکرد این دستگاه، توضیح داد: عملکرد این دستگاه به این صورت است که عضلات بزرگ بدن را مورد تحریک الکتریکی قرار می‌دهد و باعث انقباض عضلات می‌شود و از این طریق نسبت به بازتوانی عضلات بدن اقدام خواهد شد.

مشاهده این مطلب به شما پیشنهاد میشود :

عرضه ترکیبات دارویی بومی برای کمک به بیماران دیابتی‌

طالعی خاطر نشان کرد: این دستگاه در حین انجام عملکرد خود، یک ورزش تمام بدنی را شبیه‌سازی می‌کند که‌ باعث کالری‌سوزی خواهد شد و هم برای توانبخشی، باعث توان افزایی عضلات بدن خواهد شد.

این محقق تاکید کرد: استفاده از این دستگاه علاوه بر کالری سوزی موجب توانبخشی شده و افزایش عملکرد کارکرد عضلانی را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این دستگاه تاکنون نمونه ایرانی نداشته است، اظهار امیدواری کرد: عرضه این محصول موجب جلوگیری از خروج ارز از کشور و جایگزین نمونه خارجی که سالانه نسبت به خرید آن اقدام می‌شود، شود.

برگرفته از : isna

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *