استارتاپ فناوری خبر

مدیرعامل ویرگول اعلام کرد:

عرصه قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار در پلتفرم ویرگول از ابتدای سال ۱۴۰۱

عرصه قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار از ابتدای سال ۱۴۰۱ در پلتفرم ویرگول برای همه کاربران فعال خواهد شد - عصر هشتم

عرصه قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار از ابتدای سال ۱۴۰۱ در پلتفرم ویرگول برای همه کاربران فعال خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، از ابتدای سال آینده (۱۴۰۱) تمامی کاربران پلتفرم  ویرگول می‌توانند علاوه بر انتشار محتوای صوتی از قابلیت تبدیل صوت به نوشتار نیز استفاده کنند؛ قابلیتی که اکنون برای برخی از کاربران در دسترس است.

مدیر عامل ویرگول دلیل وارد شدن به حوزه صوت را رشد این حوزه در روندهای جهانی عنوان کرد از همین رو ویرگول نیز تصمیم گرفت تا علاوه بر نوشتار امکان ارسال پست به صورت صوتی را روی بستر خودش فراهم کند.

وی افزود: با ارائه این سرویس، ویرگول برای پادکسترها نیز به محلی جذاب تبدیل می‌شود.

بنیان‌گذار این پلتفرم درباره عملکرد مکانیسم تبدیل ویرگول گفت: تا به امروز داخل ایران و به زبان فارسی سرویس‌های تبدیل گفتار به متنی که در حد نمونه‌های خارجی باشند نداشته‌ایم و در صورت اقدام نیز به دلیل نبود دیتاست مناسب از واژگان و ساختارهای سجاوندی چندان موفق نبوده‌ان.

وی ادامه داد: توجه به فعالیت‌های کاربران ویرگول در پنج سال اخیر به صورت مستمر سعی می‌کنیم دیتاست‌های مناسب‌تری در اختیار هوش مصنوعی بگذاریم و کیفیت آن را ارتقا دهیم.

آجودانیان اظهار کرد: کیفیت مد نظر، صحت بالای ۸۵ یا ۹۰ درصد در تبدیل است اما در حال حاضر به عدد ۶۰ رسیده‌ایم که این میزان می‌تواند مسیر را راحت‌تر کند و برای ویرایش فقط باید ۴۰ درصد آن بررسی شود

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
وبینارهای استارتاپی و کارآفرینی دومین موضوع وبینارهای ایسمینار در سال ۹۹

پیش بینی سرعت بیشتر هوش مصنوعی در آینده

آجودانیان در مورد سرعت تبدیل هوش مصنوعی در این رابطه گفت: سرعت فعلی ۱۶xاست و برای درک بهتر میتوان اینگونه گفت که تبدیل یک پادکست ۱۶۰ دقیقه‌ای ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

وی افزود: زمانی که سرویس به شکل همگانی ارائه شود هم سرعت زیاد می‌شود و هم فایل چندتکه می‌شود و تمام تکه‌ها با سرعت بالا تبدیل می‌شوند و فایل نهایی در کمتر از یک دقیقه روی ویرگول قرار می‌گیرد.

بنیان‌گذار پلتفرم ویرگول با بیان اینکه این سرویس اکنون فقط برای بعضی از پادکست‌های موجود در ویرگول و برخی کاربران loyal (وفادار) در دسترس است ابزار امیدواری کرد تا انتهای امسال یا ابتدای ۱۴۰۱ همه کاربران بتوانند روی ویرگول محتوای صوتی منتشر کنند.

 

منبع: peivast

 

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *