چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

عدم استقبال از ویندزو ۱۱ ، حتی کمتر از ویندوز xp

عدم استقبال از ویندزو 11 - عصرهشتم

بر اساس گزارش‌ها کمترین میزان نصب و عدم استقبال از ویندزو 11، حتی کمتر از ویندوز xp که نسخه بسیار قدیمی‌تری است، در این روز‌ها قابل توجه شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، به گزارش digitaltrends، برای مقایسه داده‌ها، ارائه‌دهنده نرم‌افزار مدیریت دارایی Lansweeper نشان داد که سیستم‌عامل‌های قدیمی مانند ویندوز XP و ویندوز ۷، سهم بیشتری از بازار را نسبت به ویندوز ۱۱ در اختیار دارند.

ویندوز ۷ با ۴.۷ درصد و ویندوز XP با ۱.۷۱ درصد سهم کاربران خود را نشان می‌دهند. ویندوز ۱۰ همچنان در پذیرش پیشرو است، با پایه نصب ۸۰.۳۴ درصد که احتمالاً علت آن سهولت ارتقا در زمان راه اندازی سیستم عامل است.

در سمت مصرف کننده، مقصر بزرگ جذب آهسته ویندوز ۱۱ احتمالاً مشکل در ارتقاء سیستم‌های قدیمی‌تر دارای ویندوز ۱۰ یا قبل از آن به آخرین سیستم عامل است.

در ابتدا، مایکروسافت محدودیت‌های سخت‌افزاری را برای ویندوز ۱۱ اعمال کرده بود و اطمینان می‌داد که فقط رایانه‌های شخصی خریداری‌شده در چند سال گذشته واجد شرایط اجرای آخرین سیستم‌عامل هستند.

در واقع، طبق گزارش Lansweeper، بیش از نیمی از رایانه‌های شخصی امروزی نمی‌توانند به ویندوز ۱۱ ارتقا یابند.

بیشتر بخوانید

اعلام مشخصات موردنیاز برای اجرای اپ‌های اندروید در ویندوز ۱۱

این شرکت در تحقیقات خود نوشت: “داده‌های Lansweeper بر اساس تخمینی که از ۳۰ میلیون دستگاه ویندوز گرفته است، نشان می‌دهد که به طور متوسط ۴۴.۴ ٪ از دستگاه‌های کاری واجد شرایط دریافت ارتقاء خودکار هستند، در حالی که بقیه واجد این شرایط نیستند. “

با این حال، اجرای سیستم‌عامل‌هایی که به‌روزرسانی‌ها، وصله‌های امنیتی یا اصلاحات مهم سیستم را دریافت نمی‌کنند، خطرات امنیت سایبری را نیز به همراه دارد. اگر نرم افزار موجود در سیستم عامل فعلی آن‌ها خوب عمل کند، ممکن است کسب و کار‌ها دلیل کمی برای ارتقاء به ویندوز ۱۱ پیدا کنند.

از لحاظ تاریخی، کسب‌و کار‌ها نیز نسبت به مصرف‌کنندگان در ارتقاء کندتر بوده‌اند و ثبات را به جای هر جذابیت بصری که یک سیستم‌عامل بازطراحی‌شده ممکن است به همراه داشته باشد، ترجیح می‌دهند.

گفتنی است، مایکروسافت به شدت در حال تبلیغ آخرین پلتفرم ویندوز ۱۱ خود است، پذیرش این سیستم عامل تا حد زیادی با موانعی روبرو شده است. آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که ویندوز ۱۱ تنها بر روی ۱.۴۴ درصد از رایانه‌های شخصی موجود در بازار امروز اجرا می‌شود.

منبع: yjc

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *