چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
نوآوری خبر

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم خبر داد:

طرح نظام ملی نوآوری تا دو ماه آینده تدوین می‌شود

طرح نظام ملی نوآوری - عصرهشتم

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم بیان کرد: نظام ملی نوآوری و فناوری تا دو ماه آینده تدوین می‌شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، دکتر علی خیرالدین در نشست رؤسای دانشگاه‌ها، اظهار کرد: تدوین نظام ملی نوآوری و فناوری توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت علوم محول شده است و وزارت علوم با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری و با انجام مطالعات تطبیقی در سایر کشورهای دنیا، تا دو ماه آینده این طرح را تدوین و برای تصویب به شورا ارائه می‌دهد.

یکپارچه‌سازی سامانه‌های پژوهشی کشور

وی گفت: تدوین طرح سکوهای علمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی که با حمایت وزارت علوم انجام شد، می تواند در یکپارچه‌سازی سامانه‌های پژوهشی کشور و عملیاتی شدن نظام ایده‌ها و نیازها به وزارت علوم کمک کند.

۳ هزار میلیارد تومان به سرمایه صندوق نوآوری اضافه شد

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به اینکه هدف این معاونت تسهیل‌گری و تکمیل زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور است گفت: این امر با محوریت پارک‌های علم و فناوری، پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها صورت خواهد گرفت و تلاش می‌کنیم با شبکه‌سازی ذی‌نفعان در زمینه فناوری و نوآوری در سطوح ملی و بین المللی به این اهداف دست پیدا کنیم.

خیرالدین با اشاره به اینکه در بسیاری از شهرستان‌ها مراکز رشد فناوری وجود دارد، گفت: باید مراکز کارآفرینی و نوآوری نیز با همکاری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تشکیل شود تا سیستم علم و فناوری و تحقق اهداف فناورانه نظام آموزش عالی کشور محقق شود.

منبع: خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *