یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

طراحی ۶برنامه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق برای سفر هوشمند

6 برنامه داخلی برای هوشمندسازی سفرها طراحی و تدوین شده تا به یاری مسافران آمده و سفری ایمن و با زمان‌بندی درست‌تری به آنان ارائه دهد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، یکی از الزامات سفرهای درون و برون شهری، داشتن یک برنامه منجسم و قابل اتکا است به خصوص برای کسانی که سفرهایی کاری و شغلی دارند و زمان برایشان اهمیت ویژه‌ای دارد. اما در شهرهای شلوغ و پرترافیک این برنامه‌ریزی سخت‌تر و نیازمند برنامه‌ریزی منسجم‌تری است.

در همه دنیا نرم‌افزارهایی برای این کار طراحی شده است تا یاریگر مسافران و رانندگان شود و با ارائه اطلاعاتی جامع برای مسیریابی درست، ارائه تصویری روشن از نقشه راه‌ها، خیابان‌ها و شهرها، ترافیک‌های درون و برون شهری و غیره، سفرها را ایمن و کارآمدتر کنند.

در ایران نیز با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، ۶ نرم‌افزار کاربردی در این حوزه طراحی و روانه بازار شده است.

«نقشه یاب و مسیریاب‌های نشان و بلد»، «مسیریاب حمل‌ونقل اتوبوس شهر ارومیه»، «نقشه ترافیکی آنلاین مشهد»، «نقشه ترافیکی آنلاین اصفهان»، «آی تاکسی(رشت)» و «اپلیکیشن رایا( تهران) برای مسیریابی آنلاین»، نرم افزارهای طراحی شده در این حوزه هستند.

همه این برنامه‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا قابل نصب بر روی گوشی‌های همراه باشد و مسافران، رانندگان و کاربران بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند و با کمترین زمان ممکن و در بهترین مسیر منتخب به مقصد مورد نظر برسند.

منبع:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *