دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال استارتاپ خبر

ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس در سازمان بورس تصویب شد

ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس در سازمان بورس-استارتاپ خبری عصر هشتم

مدیر عامل فرابورس ایران فراهم شدن و تصویب ضوابط خاص استارتاپ‌ها برای ورود به بازار سرمایه در سازمان بورس خبر داد.

به گزارش  استارتاپ خبری عصر هشتم، “امیر هامونی” با اشاره به ورود تپسی به عنوا نخستین استارتاپ در فرابورس و بررسی درخواست سایر استارتاپ‌ها برای پذیرش در فرابورس وشرایطی احراز آنان گفت: این شرکت‌ها مثل همه بنگاه‌هایی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند باید شرایط پذیرش را که توسط فرابورس مشخص شده، احراز کنند.

هامونی ادامه داد: همچنین علاوه بر شرایط فوق، شروط ۱۷ گانه‌ای نیز توسط کارگروه استارتاپ‌ها تعیین شده که باید آنها را پیش از ورود به بازار سرمایه فراهم کنند.

وی درخصوص این شروط ۱۷ گانه به چند مورد مهم آن اشاره کرد و گفت: مثلا باید درصدی از سهام خود را نزد هیأت پذیرش فرابورس به وثیقه بگذارند تا زمانی که ریسک‌های شرکت به حداقل رسید این سهام به مرور در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

مدیرعامل فرابورس ایران گفت: همچنین از دیگر شرط‌های مهم صیانت از داده‌های محرمانه کاربران مردمی هست که باید تاییدیه‌هایی پیرامون این موضوع به فرابورس ارائه کنند.

بیان کرد: شرکت‌های استارتاپی به دلیل دارایی‌های نامشهود زیادی که دارند نسبت به سایر شرکت‌های بازار سرمایه با ریسک بالاتری مواجهند.

هامونی افزود: به همین دلیل در قدم نخست برای عرضه اولیه این شرکت‌ها، سهام آنها به مردم عرضه نمی‌شود بلکه به طور غیر مستقیم و از طریق مشارکت صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سایر نهادهای مالی عرضه اولیه انجام خواهد شد.

 

منبع: iraneconomist.

 

 

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *