سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
فناوری خبر

ضرورت تعیین سیاست‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران حوزه شهر هوشمند مشهد

شهر هوشمند

براساس طرحی در شورای اسلامی شهر مشهد سیاست‌های تشویقی برای سرمایه گذاران در حوزه شهرهوشمند پس از انجام مطالعات اولیه، در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد گفت: طرحی در شورای ششم مطرح شده، مبنی بر اینکه سیاست‌های تشویقی برای سرمایه گذاران در حوزه شهرهوشمند در نظرگرفته شود؛ در این راستا برای سازندگان برج‌های تجاری، اداری و مسکونی هوشمند یکسری مشوق‌ها و خدمات خاص قائل خواهیم شد.

دبیریان با تاکید بر لزوم ایجاد شهر هوشمند در گستره مشهد تصریح کرد: یکی از اهدافی که در حوزه مدیریت شهری دنبال می‌شود، حرکت به سمت ایجاد یک شهر هوشمند بوده و نکاتی که باید در راستای رسیدن به شهری هوشمند در نظرگرفته شود در معاونت برنامه ریزی شهرداری در دست بررسی است چراکه باید یک کار علمی پخته را آغاز کنیم.

مجید دبیریان اظهار کرد: در بحث حمایت از هسته‌های نوآور و استارتاپ‌ها در ابتدا باید فضایی در خور شأن و با حداکثر امکانات در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

وی تصریح کرد: تمام سعی خود را درباره تخصیص امکانات حداکثری برای استارتاپ‌ها خواهیم کرد؛ همچنین شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌هایی در مشهد حضور دارند که در کشور بی‌نظیرند و باید در شهر از آن‌ها استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد اضافه کرد: در مراحل بعدی با تعریف پروژه‌های کار اشتراکی با استارتاپ‌ها نیز می‌توان از این حوزه حمایت کرد که البته در ابتدا باید مطالعات آن انجام و قراردادها بسته شود.

منبع: ایلنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *