پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ خبر

عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد:

لزوم تسریع‌ و تسهیل‌سازی صدور مجوزهای شرکت‌های دانش‌ بنیان

صدور مجوزهای شرکت‌های دانش‌بنیان - عصرهشتم

عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: صدور مجوزهای شرکت‌های دانش بنیان باید تسریع‌ و تسهیل‌سازی شود و ارائه تسهیلات برای حمایت‌های از آنان انجام شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، محمد رشیدی با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال «تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با کم‌ترین هزینه، بیشترین درآمد و بهره‌وری را‌‌‌‌‌‌‌‌ دارند و ما می‌توانیم با سرمایه‌گذاری در این حوزه از خروج مقادیر زیادی ارز از کشور جلوگیری کنیم.

وی افزود: ما زمانی می‌توانیم از خروج ارز از کشور جلوگیری کنیم که تکنولوژی و دانش را‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار داشته باشیم و شرکت‌های دانش‌بنیان این کمک را‌‌‌‌‌‌‌‌ به ما می‌کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: ما باید در زمینه شرکت‌های دانش بنیان سرمایه‌گذاری جدی داشته باشیم و صدور مجوزهای شرکت‌های دانش‌ بنیان باید تسهیل و تسریع شود.

رشیدی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید حمایت‌های مالی لازم از شرکت‌های دانش بنیان به عمل آید و تسهیلات کم‌بهره به آنها پرداخت شود تا آنها بتوانند کار خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ شروع کرده و ادامه دهند.

تمهیدات صندوق نوآوری برای تأمین مالی طرح‌ های دانش بنیان

وی افزود: واقعیت این است که بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان به دلیل شرایط بد اقتصادی نتوانسته‌اند به کار خود ادامه دهند و نیروهای خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ تعدیل کردند و یا با ظرفیت پایین کار می‌کنند که اگر ما همین شرکت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌ مجدد به چرخه تولید بازگردانیم و از آنها حمایت کنیم، کارمان جلو می‌افتد.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: مجلس آمادگی کامل دارد تا برای سرعت بخشیدن برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تحقق شعار سال اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

رشیدی خاطرنشان کرد: قانون تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار باید به شرکت‌های دانش‌بنیان نیز تسری پیدا کند و این شرکت‌ها هم مشمول این مصوبه مجلس شوند.

منبع : فارس نیوز

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *