پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال استارتاپ خبر

رییس پارک فناوری پردیس خبر داد:

صادرات ۳۰۰میلیون یورویی شرکت‌های عضو پارک پردیس

رییس پارک فناوری پردیس اعلام کرد: شرکت‌های عضو پارک پردیس در بیست سال گذشته صادرات 300میلیون یورویی داشته‌اند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مهدی صفاری نیا در نشست خبری نکوداشت بیستمین سالگرد تاسیس پارک مطرح کرد: هم اکنون بیش از ۴۰۰ عضو فعال در پارک و شعب آن مستقر هستند که این شرکت‌ها در ۲۰ سال گذشته، ۳۰۰ میلیون یورو صادرات داشته اند.

وی تصریح کرد: شرکت های پارک در سال ۹۸ بیش از ۸۸ میلیون یورو و در سال ۹۹ بیش از ۲۳۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشته اند.

صفاری‌نیا عنوان کرد: بخش خصوصی در سال‌های گذشته ۷۷هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری فقط در بخش منابع فیزیک در در پارک فناوری پردیس داشته است که این مبلغ ۲۵ برابر کمک های دولتی برای توسعه پارک می باشد.

وی افزود: شرکت های پارک فناوری پردیس ضمن شناسایی نیازهای کشور، دانش تولید برخی نیازهای وارداتی صنعت را بومی سازی کرده است.

رییس پارک فناوری پردیس ادامه داد: حدود ۱۰ تا ۲۰ محصول تولید شده در پارک، نمونه مشابه چه در داخل و چه در خارج از کشور ندارند. این محصولات موفق به ثبت پتنت خارجی شده‌ و برای اولین بار در کشور و جهان عرضه می شوند.

صفاری نیا خاطرنشان کرد: سال گذشته محصولاتی با ارزش ۲۳۵میلیون یورو در شرکت های پارک تولید شده است که قبلاً از خارج وارد کشور می شدند و حالا این نیاز توسط تولیدات شرکت های پارک برطرف شده و صرفه جویی ارزی فراوان برای کشور به همراه داشته است.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *