یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال استارتاپ فناوری

یش‌بینی صادرات ۲میلیارد دلاری زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور تا پایان ۱۴۰۰

صادرات اکوسیستم دانش‌بنیان و نوآوری می‌تواند رشد چشمگیری داشته باشد به شکلی که طبق پیش‌بینی‌ها تا پایان امسال به عدد 2میلیارد دلار برسد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به صادرات ۸۰۰ میلیونی شرکت‌ها در سال گذشته، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال ۱۴۰۰این عدد حدود ۲ میلیارد دلار باشد.

مهدی قلعه‌نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بازار جهانی به روی محصولات ایران‌ساخت باز است، گفت: اگر این محصولات مبتنی بر استانداردهای جهانی تولید شود و کیفیت آنها بالا باشد قطعا خریداران زیادی در دنیا خواهد داشت. البته برای فروش آنها در سطح بین‌المللی به دنبال شناسایی نیازها و پیدا کردن مقصد درست  آنها است.

وی افزود: کشورهای هدف صادراتی مان را بر مبنای اینکه کدام محصول و به کجا امکان صادرات دارد، انتخاب می کنیم. به طور مثال آفریقا، کشورهای همسایه، کشورهای اوراسیا و آسیای جنوب شرقی از مهم‌ترین مقاصد صادراتی ما محسوب می شوند.

به گفته قلعه‌نوی، بازار خوبی برای محصولات ایران ساخت وجود دارد؛ اما ورود به این بازار مستلزم شناخت درست بازار و نیازسنجی اصولی آن است .

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
تسهیل حضور شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان در مناقصه‌ها

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های معاونت علمی و فناوری برای توسعه صادرات شرکت‌ها به دیگر کشورها، ایجاد سامانه‌های آنلاین صادرات فناوری است. ایجاد این سامانه توسعه بازار جهانی زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور را در پی دارد. برای این کار از همه ظرفیت‌های موجود در کشور بهره می‌گیریم.

قلعه‌نوی همچنین، گفت: تاکنون بیش از ۶هزار خدمت صادراتی به شرکت‌های متقاضی ارائه شده است. در تلاشیم تا این خدمات را به طیف وسیع‌تری از متقاضیان ارائه کنیم.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *