بین الملل خبر

شکایت وزارت دادگستری آمریکا از اپل و گوگل

وزارت دادگستری آمریکا از اپل و گوگل شد-عصر هشتم

تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا از گوگل و اپل را تا پایان سال جاری میلادی تکمیل خواهد کرد و شکایاتی از این دو شرکت را ثبت ‌می‌کند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، وزارت دادگستری آمریکا (DOJ) تصمیم دارد تحقیقاتی جامع و کامل تا ۳۱ دسامبر درباره دو شرکت بزرگ فناوری انجام دهد تا مشخص شود آنها قوانین آنتی تراست کشور را نقض کرده اند یا خیر؟

به گفته دو منبع آگاه به نشریه پلیتیکو، وزارت دادگستری آمریکا حداقل تا مارس ۲۰۲۲ میلادی هیچ گونه اقدامی علیه اپل و گوگل انجام نمی دهد.

DoJ مشغول بررسی شرکت ها به دلیل نگرانی های آنتی تراست است. این سازمان تحقیقات خود درباره کنترل اپل بر نرم افزارهای مربوط به آیفون را از ۲۰۱۹ میلادی آغاز کرد و رسانه ها در اکتبر گزارش دادند احتمالا به زودی شکایتی علیه این شرکت ثبت شود.

از سوی دیگر وزارت دادگستری آمریکا در اکتبر ۲۰۲۰ میلادی شکایتی علیه گوگل به دلیل نقض قوانین آنتی تراست در بازارهای جستجو و بازارهای تبلیغاتی (به وسیله کنترل بیش از حد برای خرید و نمایش آگهی) ثبت کرد. اما این سازمان احتمالا مشغول آماده سازی است تا شکایت جدیدی علیه شرکت ثبت کند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
شکایت اپل از دولت روسیه برای دفاع از سیاست‌های پرداخت اپ استور

تاخیر در ثبت شکایت از شرکت ها مربوط به مذاکرات داخلی در وزارت دادگستری و مربوط به آن است که شکایت در کجا ثبت شود و چه کسی آن را اعلام کند. علاوه برآنچه گفته شد نگرانی هایی درباره نبود بودجه لازم برای انجام فرایند های مورد نیاز توسط وکلای دولت وجود دارد.

البته راه های دیگری نیز وجود که وزارت دادگستری می تواند منابع مالی لازم برای این کار را تامین کند از جمله لایحه ای که رقابت آمریکا با چین را هدف گرفته و شامل برنامه هایی برای اصلاحات قوانین آنتی تراست جدید حفاظت از رقابت در اقتصاد آمریکا است.

شرکت های بزرگ فناوری از جمله اپل، گوگل، آمازون، توئیتر و فیس بوک به طور مداوم با اتهام سواستفاده از موقعیت خود برای دور کردن رقبا از بازار و غیره روبرو شده اند.

منبع: mehrnews

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *