چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
فناوری محتوای دیجیتال خبر بازی

شکایت سازندۀ پابجی از فری فایر، گوگل و اپل

سازندۀ پابجی از اپل و گوگل به دلیل بازی‌های مشابه پابجی که در فروشگاه‌های اپل استور و گوگل پلی فروخته می‌شوند (خرید‌های درون برنامه‌ای)، شکایت کرده‌اند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، استودیوی کرافتون و پابجی سانتا منویکا که این شکایت را ارائه داده‌ند مدعی هستند که این بازی‌ها به نوعی باعث نقض حقوق پابجی می‌شوند. 

در این دادخواست نام سازنده‌ی بازی فری فایر یعنی کمپانی گارنا و همچنین یوتیوب برای میزبانی از ویدیوهای گیم‌پلی بازی‌های مشابه، ذکر شده است.

طی شکایتی که به دادگاه فدرال ایالات متحده ارائه شده است، اعلام شده است که در گذشته علیه کمپانی گارنا در کشور خود سنگاپور برای فروش بازی Free Fire: Battlegrounds در سال ۲۰۱۷ شکایت کرده بودند.

این بازی که اکنون با نام فری فایر شناخته می‌شود، به نظر می‌رسد که دوباره حقوق پابجی را نقض کرده است. 

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
عدم نیاز نسخۀ PC بازی God of War به کارت گرافیک

کرافتون در ادامه افروده است که اگرچه شکایت سال ۲۰۱۷ حل و فصل شده است، اما هیچ مجوزی برای گارنا جهت استفاده از المان‌های پابجی در بازی فری فایر وجود ندارد.

در این دادخواست همچنین ادعا شده که گارنا با وجود این موارد، فروش بازی را در گوگل پلی و اپ استور در سال ۲۰۱۷ آغاز کرده است. سپس، در ماه سپتامبر، گارنا بازی Free Fire Max را منتشر کرد؛ یک بازی بتل رویال دیگر که به گفته‌ی کرافتون، حقوق پابجی را نقض می‌کند.

در این شکایت اشاره شده است که گارنا صدها میلیون دلار از فروش جهانی بازی‌های متخلف بدست آورده که بسیاری از آن از فروشگاه‌های گوگل و اپل است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
ارمغان فناوری دیجیتال برای ساخت انیمیشن توسط کودکان با اپلیکیشن “کارتون من”

فری فایر نیز دیگر بازی مورد شکایت در این پرونده است که تحت عنوان Garena Free Fire Max در گوگل‌ پلی در دسترس است و بیش از ۱۰۰ میلیون نصب دارد البته این بازی با همین نام در اپ استور نیز موجود است و در بین بازی‌های ماجراجویی در رتبه‌ی ۴۸ قرار دارد.

شکایت ۱۰۰ صفحه‌ای کرافتون شامل چندین تصویر است که ادعا می‌کنند فری فایر از عناصر خاص مرتبط با پابجی که آن را به شدت محبوب کرده، کپی‌برداری کرده است. 

 

منمبع: digikala

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *