دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ بین الملل خبر

شکایت اپل از دولت روسیه برای دفاع از سیاست‌های پرداخت اپ استور

شکایت اپل از دولت روسیه برای دفاع از سیاست‌های پرداخت اپ استور - عصرهشتم

اپل در راستای مخالفت با روش‌های پرداخت جایگزین به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن در اپ استور ، دولت روسیه را به دادگاه می‌کشاند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، اپل قصد دارد از طریق حکم دادگاه اخطاریه سازمان ضدانحصار روسیه به منظور فراهم‌سازی بستر استفاده از روش‌های جایگزین پرداخت اپ استور را لغو کند.

هشداری که از سوی این سازمان دولتی منتشر شد، تا ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) به اپل فرصت داده بود که مشکل را برطرف کند در غیر این صورت قرار بود این شرکت با جریمه‌ای مواجه شود که بر اساس درآمد اپل در روسیه محاسبه خواهد شد.

شکایت اپل از دولت روسیه برای دفاع از سیاست‌های پرداخت اپ استور - عصرهشتم

اپل از اجرای تغییرات تا ضرب‌الاجل یادشده خودداری کرد. در نتیجه، روسیه هم سازوکارهای قانونی برای جریمه این شرکت را آغاز نمود.

اکنون کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفته‌اند که درخواست خود را از طریق دادگاه دنبال کنند تا بتوانند شانسی برای حفظ مدل تجاری اپ استور داشته باشند.

دولت‌ها علیه سیاست‌های اپ استور

درگیری اپل و دولت‌ها بر سر اپ استور در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا ادامه دارد و در همین راستا این شرکت در دادگاه اپیک گیمز موظف شد تا به توسعه‌دهندگان اجازه دهد امکان لینک دادن به سایر سیستم‌های پرداخت را داشته باشند.

اپل این حکم را به دادگاه تجدیدنظر برد تا برای اجرای تغییرات زمان بخرد، اما دادگاه با درخواست اپل مخالفت کرد. این غول فناوری حالا تا ۹ دسامبر (۱۸ آذر) فرصت دارد که تغییرات لازم را اجرا کند.

اگرچه اپل هنوز بخش عمده درآمد خود را از فروش سخت‌افزار به دست می‌آورد، اما کسب و کار خدمات آن‌ها در مسیر رشد قرار گرفته است.

خواندن این مطلب پیشنهاد میشود

سال ۲۰۲۲ ، زمان رونمایی احتمالی اپل از محصولات جدید

ایجاد شرایط استفاده از سرویس‌های پرداخت جایگزین می‌تواند به درآمد اپ استور زیان وارد کند و اپل مطمئنا دوست ندارد چنین اتفاقی رخ دهد

اما باید منتظر باشیم تا ببینیم چه راه دیگری پیش روی اپل باقی مانده تا بتواند در مقابل اعمال این تغییرات مقاومت کند، چون به نظر می‌رسد که این شرکت به بن بست رسیده است.

منبع: digiato

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *