پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

دهبیدی پور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس پارک علم و فناوری شریف؛ شرکت‌های دانش بنیان موظف به تقویت اقتصاد دانش بنیان هستند

شرکت‌های دانش بنیان باید برای تقویت اقتصاد دانش بنیان تلاش کنند و به همین منظور باید از آنها حمایت کرد

مجید دهبیدی پور، رئیس پارک علم و فناوری شریف در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: با توجه به سخنان رئیس جمهور در خصوص توجه به اقتصاد دانش بنیان و گریز از اقتصاد سنتی در دولت سیزدهم، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان به عنوان یکی از اصلی‌ترین و تاثیرگزار‌ترین مولفه‌ها برای قرار گرفتن در این مسیر، خود را موظف به کمک برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در سطح کشور می‌دانند.

او افزود: هرچند شرکت‌های دانش بنیان موظف به تقویت اقتصاد دانش بنیان و کمک به دولت برای افزایش سهم بخش خصوصی برای قرار گرفتن در این مسیر هستند، اما نیازمند حمایت‌ها و ایجاد یک سری زیرساخت‌ها خواهند بود.

دهبیدی پور بیان کرد: بازار یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که در این خصوص باید به آن پرداخته شود. در واقع بازار دولتی، نتیجه یک اقتصاد دولتی است اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود و تحریم‌ها، در صورتیکه بازار در اختیار شرکت‌های دانش بنیان و فناور قرار گیرد، رشد بسیار زیادی را در زمینه اقتصاد دانش بنیان خواهیم داشت.

دهبیدی پور با اشاره به اهمیت تامین زیرساخت‌ها برای شرکت‌های فناور گفت: وقتی زیرساخت‌های لازم برای تامین نیاز‌ شرکت‌ها فراهم نباشد، به تقاضا‌های آنها کمتر پرداخته می‌شود. در حالی که مناسب بودن زیر ساخت، موجب سرویس دهی بیشتر به شرکت‌ها و در نهایت موفقیت آنها خواهد شد.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *