پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

شبکه اجتماعی BeReal ، جایگزینی برای اینستاگرام

شبکه اجتماعی BeReal - عصرهشتم

شبکه اجتماعی جدید BeReal در این روزها به سرعت در حال افزایش کاربران خود و در حال تبدیل شدن به رقیبی جدی برای اینستاگرام است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، شبکه اجتماعی جدید BeReal که به سرعت در حال محبوبیت در بین دانشجویان غربی است، فیلتر یا لایک ندارد و کمترین زمان را در اختیار کاربران قرار ‌می‌دهد تا پست‌ها خود را با سایرین به اشتراک بگذارند و دستکاری و از پیش آماده نشوند.

بر خلاف پست‌ها در اینستاگرام که بهترین‌ها به نمایش گذاشته می‌شود اما شبکه اجتماعی جدیدی که به تازگی بین جوانان محبوب شده، خلاف این قاعده را در پیش گرفته است.

کاربران BeReal هر روز در یک زمان غیر منظره نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنند که به آن‌ها اعلام می‌کند: دو دقیقه وقت دارند تصویر خود را به اشتراک بگذارند!

اگر پست دیرتر از دو دقیقه منتشر شود، BeReal روی پست علامت‌گذاری می‌کند تا بقیه بدانند که فرد احتمالا زمان بیشتری را صرف انتخاب سوژه و انتشار آن کرده است.

قابلیت جدید اینستاگرام برای کسب درآمد تولیدکنندگان محتوا

شبکه اجتماعی BeReal، متفاوت و واقعی

پلتفرم «واقعی باش»، همان‌طور که از نامش پیداست، از شما می‌خواهد همان چیزی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید که واقعاً پیرامون زندگی‌ شماوجود دارد.

در توضیحات این اپلیکیشن آمده است: BeReal زندگی است، خود زندگی و زندگی فیلتر ندارد.

شرکت توسعه دهنده شبکه اجتماعی BeReal در پاریس قرار دارد و توسط «کِوین پیرو» و «الکسیس بریات» تاسیس شده است.

این شرکت سرمایه خود را از چند کمپانی آمریکایی از جمله «اندرسن هوروویتز»، «اکسل پارتنرز» و «دی‌اس‌تی گلوبال» جذب کرده است.

اولین جذب سرمایه این شرکت به مبلغ ۳۶٫۶ میلیون دلار در ماه ژوئن ۲۰۲۱ انجام شد.

این اپلیکیشن در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و اولین بار در فرانسه به محبوبیت رسید. BeReal از چند ماه پیش به دانشگاه‌های آمریکا راه پیدا کرد.

اطلاعات شرکت «سنسور تاور» نشان می‌دهد که این برنامه در بازه زمانی ژانویه ۲۰۲۱ تا فوریه ۲۰۲۲ نزدیک ۴ میلیون بار روی اپ استور و گوگل پلی دانلود شده و حدود ۳۰ درصد از دانلودها مربوط به فوریه ۲۰۲۲ بوده است.

منبع: سیتنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *