پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ نوآوری خبر

سرویس گنجه، راهکاری متفاوت برای تحویل سفارشات از دیجی‌کالا

تحویل سفارشات دیجی‌کالا - عصرهشتم

با کمدهای هوشمند شهری گنجه که در نقاط مختلف شهر تعبیه ‌می‌شوند، مشتریان دیجی‌کالا می‌توانند در صورت تمایل از این کمدها برای تحویل سفارشات دیجی‌کالا استفاده کنند

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، کمدهای هوشمند شهری گنجه، برای حل چالش بازه زمانی طولانی برای دریافت، ناهماهنگی برای دریافت مرسوله و احتمال بازگشت مرسوله راه‌اندازی شده‌است تا خریدی آسان‌تر و سریع‌تر برای مشتریان در شبکه توزیع دیجی‌کالا فعال کند.

کاربران دیجی کالا می‌توانند با توجه به شرایط و زمان‌بندی خود از کمدهای مستقر در سطح شهر برای دریافت سفارش‌های خود استفاده کنند.

پرهام کاظمی، مدیر توسعه کسب‌وکار گنجه در خصوص چشم‌اندازهای این پلتفرم گفت: گنجه با به‌کارگیری ظرفیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فناوری‌های نسل چهارم در اکوسیستم لجستیک در تلاش است با ارائه این زیرساخت به بازیگران صنعت در هوشمندسازی کسب‌وکارها ارزش آفرینی کند.

وی افزود: همکاری گنجه با دیجی‌کالا هم در راستای هوشمند شدن هرچه بیش‌تر زنجیره ارزش لجستیک در اکوسیستم فناورانه کشور است.

۹۳۵ میلیارد تومان اعتبار اعطاء شده به کاربران دیجی‌ پی در طول یک‌‎سال

نحوه استفاده از گنجه دیجی‌کالا

کاربران دیجی‌کالا جهت استفاده از گنجه بایستی هنگام ثبت سفارش به جای تحویل سفارش در آدرس‌های ثبت شده، از بین گزینه‌های «انتخاب آدرس دریافت حضوری» یکی از گنجه‌های فعال در سطح شهر خود را انتخاب کنند.

در این حالت سفارش کاربر در بازه زمانی مقرر در گنجه انتخابی قرار گرفته و از طریق پیامک به او اطلاع رسانی می‌شود. کاربران می‌توانند در هر ساعتی از بازه تعیین شده به گنجه مورد نظر مراجعه کنند و با استفاده از وب‌اپلیکیشن گنجه، مرسوله‌ خود را بردارند.

یکی از مزایای استفاده از گنجه علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و قدرت انتخاب بیشتر کاربران در زمان تحویل سفارش‌ها، دریافت رایگان سفارش‌ها حتی برای سفارش‌های زیر ۳۰۰ هزار تومان است.

این خدمت شهری در حال حاضر با ۵ گنجه در استان تهران فعال است و پیش‌بینی می‌شود ۳۰ گنجه دیگر تا پایان بهار ۱۴۰۱ به این شبکه افزوده شود.

در فاز اول، گنجه‌ها تنها برای ساکنان تهران قابل استفاده است و به‌زودی در فازهای دیگر در دسترس کاربران سایر استان‌های ایران قرار خواهد گرفت.

گفتنی است پلتفرم گنجه یک تأمین‌کننده هوشمند زیرساخت لجستیکی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۸ آغاز کرد. این مجموعه اکنون با سرمایه‌گذاری گروه دیجی‌کالا (دیجی‌نکست و دیجی‌اکسپرس) و دانشگاه تهران به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

اولین محصول گنجه، کمدهای شهری هوشمند هستند که در سایر کشورها با عنوان «Parcel locker» شناخته می‌شوند. گنجه‌های هوشمند بخشی از مبلمان شهری هستند که به صورت نقاطی برای برداشتن یا قرار دادن کالا در نزدیکی مشتری تعبیه شده‌اند.

منبع: دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *