پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری نوآوری خبر

سرویس رتبه جت سئو، ابزار تحلیل سایت شروع به کار کرد

سرویس رتبه جت سئو - عصرهشتم

جت سئو، سرویس جدیدی به نام رتبه جت سئو را معرفی کرده که در تلاش است تا جایگزینی برای رتبه الکسا در ایران باشد

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، سرویس رتبه جت سئو یک سرویس سئو سایت است که به کسب‌‌و‌کارها کمک می‌کند سایت‌شان را سئو کنند و به آدرس jetseo.ir/rank در دسترس است.

سرویس رتبه جت سئو هر ۷ روز یک‌ بار و در شنبه‌ها به‌روزرسانی می‌شود و بازدید ۲۸۲۰۰۰ سایت ایرانی را تخمین می‌زند.

برگزاری کارگاه آنلاین آموزش مقدماتی سئو

سرویس جت سئو چه‌طور کار می‌کند؟

رتبه جت سئو بر اساس ترافیک ورودی سایت‌های ایرانی از گوگل در کلمات کلیدی پر جستجو محاسبه می‌شود و بر خلاف رتبه الکسا، شامل ترافیک ورودی از طریق موبایل و دسکتاپ است.

به گفته جت سئو مزیت ویژه این سرویس نسبت به رتبه الکسا این است که به سادگی قابلیت فریب و تقلب را ندارد و تخمینی مناسب و واقعی از ترافیک سایت‌های ایرانی از گوگل را به شما ارائه می‌کند.

به صورت کلی، سرویس رتبه‌بندی الکسا مشکلاتی داشت که به گفته جت سئو، در سرویس رتبه جت سئو برطرف شده‌اند؛ برای مثال:

۱. کاربران موبایل تول‌بار ندارند و الکسا به همین دلیل توانایی تخمین بازدید موبایل را ندارد.

۲. کاربران سایت‌ در حوزه‌های مختلف به نسبت یکسانی تول‌بار را نصب نمی‌کنند. به همین دلیل، سایت‌هایی که در حوزه تکنولوژی یا دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند رتبه بهتری هم کسب می‌کنند.

افزایش کاربران موبایل به مرور باعث شد که رتبه الکسا با آنچه در واقعیت اتفاق می‌افتد تفاوت زیادی داشته باشد. به همه این مشکلات این را هم باید اضافه کرد که فریب دادن الکسا کار ساده‌ای است.

گفتنی است سال‌ها رتبه الکسا معیاری برای سنجش میزان موفقیت سایت‌ها بوده است؛ ابزاری که معیارهای زیاد و بعضا عجیبی (مثل خرید اشتراک) برای رتبه‌بندی سایت‌ها ارائه می‌داد.

اما با توجه به اینکه همین سرویس به‌ تازگی اعلام کرد که سرویس رتبه‌بندی این شرکت تنها تا دو ماه دیگر در میادین سئو در دسترس خواهد بود و استفاده از چنین سرویس‌هایی نیاز مبرم کسب‌< کارهایی است که در فضای مجازی مشغول به کار هستند.

منبع: دی ام برد

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *