یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال استارتاپ خبر

سرمایه گذاری ۱٫۲۷۲ میلیارد تومانی شرکت توسعه کارآفرینی بهمن در تیم‌های استارتاپی

شرکت توسعه کارآفرینی بهمن طی 16 ماه گذشته مبلغ 1.272 میلیارد در تیم‌های استارتاپی سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، سرمایه‌گذاری‌های اخیر شرکت توسعه کارآفرینی بهمن در ۲۱ استارتاپ بوده است که می‌توان به کاربوم، اکسیر، دیدار، لینک اکسپرس، لیمو، کارپیچ، دیدار، بهراد ژن اشاره کرد.

مجموع این سرمایه گذاری ها ۱میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان بوده که میانگین زمان صرف شده برای تیم ها از زمان ارسال ایمیل درخواست تا امضای قرار داد۹۹ روز بوده است.

برا یانعقاد این قراردادها با ۵۹۹ تیم ارتباط اولیه برقرار شده که با ۳۲۱ طرح در ابتدا موافقت نشده و در جلشات آشنایی اولیه و ارزیابی موشکافانه نیز ۲۴۱طرح ۲۴۱ تیم نیز پذیرفته نشده اند که در نهایت ۲۱ تیم توانستند موافقت این صندوق برای سرمایه‌گذاری را جلب کنند.

نکته حائز اهمیت در اعلام دلایل رد این تیم‌هاست که از طرف شرکت توسعه کارآفرینی بهمن اعلام شده است که شرایط تیم مثل ترکیب نامناسب یا نداشتن تیم، آماده نبودن محصول، ارزش‌گذاری نامناسب، مشکلات ناشی از مدل کسب و کار و بازار هدف و اطلاعات مالی بیان شده است.

مشکلات درون تیمی استارتاپ ها با ۲۶٫۷ بیشترین میزان مشکلات در عدم پذیرش را در میان۵۹۹ تیم به خود اختصاص داده است یعنی ترکیب نامناسب تیم یا نداشتن تیم، ترکیب سهام‌داری نادرست، عدم تمرکز و ثبات در تیم، عدم شناخت کافی بازار و مشتریان و حتی عدم پیگیری مناسب از سمت تیم استارتاپی از دلایل مطرح شده است.

گفتنی است شرکت توسعه کارآفرینی توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه با بیش از ده سال تجربه فعالیت در این زیست بوم پایه گذاری شده است. توسعه کارآفرینی بهمن یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) است که در حوزه‌های صنعتی و نرم‌افزاری در مراحل پیش‌بذری (pre-seed)، بذری (seed) و زودهنگام (early stage) سرمایه‌گذاری می‌کند.

این سرمایه‌گذار خطرپذیر تا سقف ۲ میلیارد تومان محدودیتی ندارد، اما برای بیشتر از این مقدار، تنها در صورت وجود سرمایه‌گذار مشترک ورود پیدا می‌کند

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *