پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری خبر دانش بنیان

رئیس هیئت مدیره ابرآروان خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی فناپ در ابرآروان

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی فناپ در ابرآروان - عصرهشتم

رئیس هیئت مدیره ابرآروان از سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی گروه فناپ به‌شکل مستقیم برای تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای داخلی و بین‌المللی آروان خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این رقم را می‌توان بزرگترین رقم سرمایه‌گذاری در اکوسیستم فناوری کشور طی چند سال اخیر دانست.

کیوان جامه‌بزرگ، ناخدای راهبردی و رئیس هیئت‌مدیره ابر آروان در این رویداد با اعلام تامین مالی ابرآروان توسط فناپ، از طرح‌های توسعه‌ای ابر آروان نیز خبر داد.

ارزش‌گذاری ۱۵۰۰میلیارد تومانی ابرآروان

جامه‌بزرگ با اشاره به تصویب آخرین مرحله‌ افزایش سرمایه‌ آروان در هیئت‌مدیره‌ شرکت و ارزش‌گذاری ۱،۵۰۰ میلیارد تومانی ابر آروان در پروسه‌ جذب سرمایه‌ گفت: گروه فناپ در این مرحله از افزایش سرمایه، ۵۰۰ میلیارد تومان به‌ شکل مستقیم برای تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای داخلی و بین‌المللی آروان سرمایه‌گذاری می‌کند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد میشود

رکورد ۳۷میلیون تراکنش در داتین ثبت شد

همچنین او در ادامه توضیحات خود گفت: جدا از بحث افزایش سرمایه، فناپ در نقش شریک استراتژیک ابر آروان ۱۰۰۰ میلیارد تومان تجهیزات سخت‌افزاری در اختیار آروان قرار می‌دهد تا یکی از بزرگ‌ترین دیتاسنترهای ابری خاورمیانه را به بهره‌برداری برساند.

به‌گفته‌ جامه‌بزرگ، دیتاسنتر نیما در پارک فناوری پردیس، با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری و ظرفیت ۵۴۴ رک راه‌اندازی خواهد شد.

او همچنین در ادامه توضیحات خود گفت: دیتاسنتر نیما، مجهز به دو ماژول ۲۰۰ رکی برای خدمات Public Cloud و ۶ ماژول ۲۴ رکی برای خدمات Private Cloud خواهد بود.

وی افزود: این دیتاسنتر با زیربنای ۶هزار و هشتصد متر مربع، با ۴.۵ مگاوات برق، ۳ هزار تن ظرفیت Cooling و براساس استانداردهای Tier3 و BICSI 002 طراحی و در حال اجراست.

منبع: دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *