سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال بین الملل خبر

سرمایه‌گذاری۳۰‌میلیارد دلاری صندوق‌های خطرپذیر جهان در ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری۳۰‌میلیارد دلاری صندوق‌های خطرپذیر جهان در ارزهای دیجیتال -عصر هشتم

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر جهان از ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۳۰میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

 به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، شرکت تحقیقاتی بازار پیچ‌بوک PitchBook با استناد به تراکنش‌های بازار ارز دیجیتال اعلام کرد که این حجم از سرمایه‌گذاری صندوق‌های خطرپذیر بیشتر از تمام سال‌های گذشته از زمان ظهور این ارزها محسوب می‌شود.

طبق  این گزارش، “فین‌تک‌ها” یا همان شرکت‌های فعال در زمینه فناوری‌های مالی که در بازار ارز دیجیتال نیز فعال هستند، در سال ۲۰۲۱ میلادی ۳۳٫۷ میلیارد دلار در ۱۲۱۷ معامله جمع‌آوری کرده‌اند که این مبلغ به طور تقریبی چهار برابر رکورد سالانه ۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۸ بوده است.

شبکه خبری بلومبرگ نیز به نقل از راب لی، تحلیلگر شرکت پیچ بوک، گفت: سرمایه گذاران در حال تأمین مالی هر چیزی هستند.

بر اساس این گزارش، ارزهای دیجیتال از یک وسیله صرف برای مبادله دیجیتال به یک صنعت متنوع با طیف گسترده ای از پروژه‌ها تبدیل شده است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
هوش مصنوعی، گردشگری و کسب‌و‌کار حوزه‌های جذاب سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال ۱۴۰۰

در این راستا برخی اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی وجود دارند که به عنوا بخشی از این بازار، افراد مشهور را به توکن تبدیل می‌کنند،

بازی‌هایی مبتنی بر بلاک‌چین برای کسب درآمد رمز غیرقابل معاوضه(NFT)  و بازارهای دیجیتالی وجود دارد که همه چیز را از کلکسیون اشیاء مختلف گرفته تا آثار هنری می‌فروشند.

 که تراکنش‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر تنها در ایالات متحده آمریکا بر اساس داده‌های PitchBook نشان می دهد، در سال ۲۰۲۱ با حدود ۷٫۲ میلیارد دلار معاملات به میزان چهار برابر  رشد داشته است.

منبع: tasnimnews

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *