جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اقتصاد دیجیتال بین الملل فناوری خبر

سال ۲۰۲۴ در اتحادیه اروپا شارژرهای موبایل یکسان می شود

شارژر یکسان موبایل در اروپا - عصرهشتم

قانونگذاران اروپا درباره یک پورت شارژ یکسان برای موبایل، تبلت و دوربین ها به توافق رسیدند. تا ۲۰۲۴ اتصال شارژرهای موبایل اتحادیه اروپا باید یو اس بی سی شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، در همین راستا اپل باید اتصال دهنده آیفون هایی که در اروپا می‌فروشد را تا ۲۰۲۴ میلادی تغییر دهد. این نخستین باری است که چنین توافقی در جهان ایجاد شده است. البته تلاش کمیسیون اتحادیه اروپا برای ایجاد یک پورت شارژ یکسان برای موبایل ها از ۱۰ سال قبل شروع شده است.

تیری برتون کمیسر اتحادیه اروپا در امور بازار داخلی در بیانیه ای در این باره نوشت: توافقنامه ای که به آن دست یافتیم، حدود ۵۲۰ میلیون یورو در هزینه های مشتریان صرفه جویی می کند. همچنین این توافق سبب می شود فناوری های جدید مانند شارژ بی سیم ظهور کنند.

مطالعه این مطلب پیشنهاد میشود

شارژ موبایل در ۹ دقیقه با فناوری جدید

پارلمان اتحادیه اروپا نیز در بیانیه ای اعلام کرد: تا پاییز ۲۰۲۴ میلادی یواس بی سی به پورت شارژ نرمال برای موبایل ها، تبلت ها و دوربین ها در اتحادیه اروپا تبدیل می شود.

این درحالی است که از مدت ها قبل کاربران موبایل های اندروید و آیفون درباره استفاده از شارژرهای مختلف برای دستگاه هایشان گله دارند. آیفون ها با کابل لایتنینگ و دستگاه های اندروید با یو اس بی سی شارژ می شوند.

منبع : خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *