دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری نوآوری خبر

ساخت پنل‌های خورشیدی برای اقلیم‌های مختلف ایران

پنل‌های خورشیدی برای اقلیم‌های مختلف در ایران

پکیج خورشیدی همراه، سامانه ای که برق را از طریق نور خورشید ذخیره کرده تا در طول شبانه‌روز استفاده شود برای اقلیم‌های مختلف در ایران ساخته شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این سیستم به اندازه ای قدرتمند است که می‌تواند از نخستین لحظه تابش نور خورشید تا غروب، یک پنکه زمینی را به آن وصل و در تمام این مدت آن را روشن نگه داشت.

این پنل‌ خورشیدی ابزاری  کارآمد برای خانواده ها در زمان‌های قطعی برق یا اماکنی که دسترسی به برق ندارند، از آن استفاده کنند.

این پکیج در سه مدل ۵۰ وات، ۱۰۰ وات و ۱۰۰ وات پلاس طراحی شده است که در مدل ۱۰۰ وات آن می توان تا ۱۰۰ آمپر باتری جداگانه به آن وصل کرد و خدمات بیشتری در طول شبانه روز از آن گرفت.

سه عدد پنل ۵۰ وات منوکریستال همراه با پایه نگهدارنده، سه عدد لامپ ۷ وات با نوردهی بالا به طول سیم ۴ متر همراه با کنترل قطع و وصل روشنایی بر روی دستگاه و سرپیچ از امکانات این دستگاه هستند.

این دستگاه همچنین از دو عدد USB جهت شارژ موبایل و تبلت با قابلیت اتصال باتری خارجی برخوردار است.

صفحه نمایش این دستگاه نیز با نور پس زمینه قادر است اطلاعاتی همچون ولتاژ باتری، اتصال پنل و نمایشگر خروجی ها را نشان دهد.

از اهمیت‌های دیگر این دستگاه، سادگی حمل آن است که زمینه های کاربردی بسیاری را فراهم کرده است.

این دستگاه حتی برای کسانی که در وضعیت های خاص اقلیمی نظیر جنگل و بیابان اشتغال دارند نیز کارآمد بوده و آنها می‌توانند برای چند سال از این وسیله استفاده کنند.

منبع: ISTI.IR

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *