دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
فناوری خبر

ساخت محصول دانش‌بنیان برای ذخیره‌سازی داده‌های اطلاعات مکانی

ساخت محصول دانش‌بنیان برای ذخیره‌سازی داده‌های اطلاعات مکانی عصرهشتم

محصولی دانش‌بنیان برای مدیریت و ذخیره‌سازی داده‌های اطلاعات مکانی در لایه‌های مختلف اطلاعاتی ساخته شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مدیرعامل شرکت سامانه‌های آزاد فناوری اطلاعات ایده‌آل آینده ایرانیان گفت: سامانه جامع مدیریت اطلاعات مکانی محصولی بومی و مبتنی بر ابزارهای متن‌باز و آزاد است.

وی افزود: با بیان اینکه این محصول تحت وب است و در دسته‌بندی نرم‌افزارهای موقعیت مکانی قرار می‌گیرد،

 جایگزین مناسب نرم‌افزاری خارجی غیر ایمن

محمد علی عاقلی بیان کرد: داده‌ها و اطلاعات مکانی، از مهم‌ترین و زیرساختی‌ترین نوع از داده‌ها، برای برنامه‌ریزی کلان ملی و سازمانی است و کاربرد این نرم‌افزار موجب بی‌نیازی سازمان‌ها از سامانه‌های نرم‌افزاری خارجی غیر ایمن می‌شود.

وی گفت: معماری این سیستم به‌گونه‌ای طراحی شده است که عملکرد آن بهینه و مستقل از هرگونه لایسنس باشد و با توجه به اینکه بخش‌های مختلف آن بر اساس API های مختلف و به‌ صورت ماژولار توسعه داده شده است، بسته به نیاز کاربران از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است.

 تأمین نیاز شهرداری‌ها و شرکت‌های برق منطقه‌ای

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: خیره‌سازی داده‌های اطلاعات مکانی معضلی بوده که در گذشته سازمان‌ها با آن روبه‌رو بودن و در این زمینه ابزارهای بومی نبوده از همین رو سازمان‌ها مجبور به استفاده از نرم‌افزارهای خارجی غیر ایمن برای مصارفی مانند ثبت و ضبط نقطه جغرافیایی یکسری از پارامترها از قبیل نقشه املاک شهری، پارک‌ها یا معابر در شهرداری بودند که اکنون این محصول این نیاز را مرتفع ساخته است.

مشاهده این مطلب میتواند مفید باشد

موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید بومی تجهیزات دندانپزشکی و دندانسازی

وی گفت : در حال حاضر به صورت مستقیم ۲۷ نفر در ارتباط با این محصول مشغول به فعالیت هستند و در حدود ۳۰ مشتری سازمانی بزرگ در ایران داریم که عمدتاً شهرداری‌ها، شرکت‌های برق منطقه‌ای، شرکت‌های آبفا و همچنین از حوزه گردشگری هستند.

 طراحی شده توسط مهندسین ایرانی

عاقلی اظهار کرد: این محصول از ابتدا توسط مهندسین ایرانی طراحی شده و کاملاً بومی است و تمام قابلیت‌هایی که نرم‌افزارهای مشابه خارجی دارد را این محصول از طریق اینترنت و شبکه وب در اختیار کارکنان سازمان یا حتی مردم قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: از سال ۹۲ روی این محصول کار می‌شود و دائماً درحال‌توسعه است. توانستیم در بحث نقشه‌های سه‌بعدی ورود کردیم که برای اولین بار است در ایران این موضوع پیاده‌سازی می‌شود.

 جلوگیری از خروج ارز

عاقلی  خاطرنشان کرد: این محصول به عنوان نرم‌افزار مرجع توانسته از خروج ارز جلوگیری کند، همچنین برای سال آینده برنامه داریم تا در نمایشگاه جیتکس دبی به عنوان یک محصول دانش‌بنیان و بومی از ایران شرکت کنیم.

منبع: isti.ir

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *